Obecny czas: Pon 8:48, 19 Lut 2018

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Psie zaprzęgi.
PostWysłany: Wto 17:30, 10 Paź 2006 
Niemowa
Niemowa

Miejscowość: Biłgoraj
Witam :lol:
Czy jest w tym mieście lub okolicy ktoś jeszcze, kogo interesuje ta tematyka.

Temat postu:
PostWysłany: Czw 19:59, 12 Paź 2006 
Słuchacz
Słuchacz

Miejscowość: Lipowiec
Ja mam Huskiego, młody jest jeszcze ale się uczy :lol:

Temat postu:
PostWysłany: Pią 7:25, 13 Paź 2006 
Niemowa
Niemowa

A skąd jesteś? masz psa czy sukię i w jakim wieku.
Ja ze swoim "Arusiem" vel Aresem codziennie trenuję canicross i bikejoring (velo).
Mój psiak też jest młody 10 m-cy więc nie są to jeszcze zbyt intensywne treningi ok. 5-6km.
Może byś chciał sie przyłączyć do treningów?

Temat postu:
PostWysłany: Pią 17:07, 13 Paź 2006 
Słuchacz
Słuchacz

Miejscowość: Lipowiec
Mam psa . I tak się składa że mój ma też 10 miesięcy :) . Mieszkam 18 km od Biłgoraja. Narazie Ciężko będzie ze spotkaniem bo studjuje i żadko kiedy jestem w domu :? Mój dziennie robi jakieś 10 km. Zbyt posłuszny niejest (jak to husky) ale robi postępy

Temat postu:
PostWysłany: Pią 17:58, 13 Paź 2006 
Niemowa
Niemowa

Mój Ares ma juz opanowane komendy: go, prawo, lewo najgorzej mu wychodzi "stój" :), ale po jakichś 50m sie zatrzymuje. ha, ha.
JAk wyruszam z domu to jakieś 500m daje na maxa, a potem to zaczyna kwiatki wąchać, krzaczki znaczyć itp, Ale się pilnie uczy i jest coraz lepiej.
Dzisiaj rano tylko raz się zatrzymał (coś sobie wywąchał w trawie :D )
a reszte trasy przebiegł równym kłusem.
Powodzenia na studiach i może kiedyś pobiegamy razem z futrzakami?

PS. Sorry, że może jestem zbyt bezpośredni, ale w Biłgoraju jest tyle hasiorów, ale wszystko albo na łańcuch, (brrrr...) , albo właścicielom się nie chce, a psa kupili bo ma ładne oczy i sie teraz zwierze męczy. :evil:
A we dwóch, a najlepiej w jeszcze większym gronie to i pogadać mozna i potrenować, i ludziom i psiakom weselej.

Temat postu:
PostWysłany: Pią 20:00, 13 Paź 2006 
Profesjonalista
Profesjonalista

Miejscowość: Tewkesbury
I chyba jakaś porządna zima by wam się przydała

Temat postu:
PostWysłany: Pią 21:03, 13 Paź 2006 
Niemowa
Niemowa

Właśnie, taka do -30. :lol: i dożo śniegu.
W tej chwili to można trenować albo z samego rana, albo wieczorem jak juz jest ciemno, bo w dzień to za gorąco dla tych psiaków.
A najlepiej się czują w temperaturach poniżej zera.

Temat postu:
PostWysłany: Pią 21:28, 13 Paź 2006 
Profesjonalista
Profesjonalista

Miejscowość: Tewkesbury
Trzydziestka na minusie :?:
Tez bym chciał, ale coraz wiecej słychac o ociepleniu klimatu wiec chyba takie mroźne zimy mamy już za sobą

Temat postu:
PostWysłany: Pią 21:36, 13 Paź 2006 
Niemowa
Niemowa

Na minusie :D
Te psiaki przy -30 śpią na dworze i świetnie się mają. Znoszą jeszcze niższe temperatury.
Co do zimy - zobaczymy jak to będzie? Ostatnia była nawet mroźna :D

Temat postu:
PostWysłany: Sob 18:09, 20 Paź 2007 
Niemowa
Niemowa

Temat milczy a szkoda, bo widuję sporo osób z haszczakami a trenować nie ma z kim :(
Ale sie pochwalę :)
W dniach 13-14.10.br. w Zabajce koło Rzeszowa odbyły się II Ogólnopolskie Wyścigi Psich Zaprzęgów na suchej nawierzchni (Dryland)
Były to zawody typu Sprint na dystansie 5200m.
Ja ze swoimi psiakami zająłem I miejsce w klasie C0 (Psy bez rodowodów, od 3-4 psów w zaprzęgu) :)
Docelowo interesują mnie zawody dystansowe typu MID i LONG na saniach z zaprzęgiem 6 psim.
Obecnie jestem w trakcie treningów do tego typu zawodów a na pierwsze sie wybieram w styczniu w Bieszczady. Dystans - 91km.

Zachęcam wszystkich miłośników psów (nie tylko zaprzęgowych do wspólnych treningów)
Parę fotek i filmik:
http://ww6.tvp.pl/400,20071013580633.strona
http://www.youtube.com/watch?v=J4ims9dosew
http://picasaweb.google.pl/jacokk/Zabajka_2007

Temat postu:
PostWysłany: Nie 13:30, 18 Lis 2007 
Niemowa
Niemowa

To chwale sie dalej :) W razie czego Adminie możesz usunąć temat ewentualnie przenieść do innego działu ;)
W dniach 9-11 listopada brałem udział w Wyścigach Psich Zaprzęgów w Lubieszowie koło Kędzierzyna Koźle. Startowałem oczywiście w klasie C0 i zająłem II miejsce :). O 5 sekund przegrałem z zawodnikiem, który staruje od kilkunastu lat i psiada jedna z pierwszych i lepszych hodolwi Syberyjskich Husky w Polsce. Startowałem równiez w sztafecie klubowej jako zawodnik klubu "Śniezne Psy" z Torunia. W sztafecie zajęlismy miejsce 3.
Tu jest troche fotek z tych zawodów :)
http://www.cze-mi.prv.pl/

Temat postu:
PostWysłany: Nie 20:37, 18 Lis 2007 
Gaduła
Gaduła

Miejscowość: SpA!n
To ładnie :wink: Mnie wlasnie ta rasa interesuje :D nie wiesz ile moze kosztowac taki psiak z rodowodem :?:

¡Hala Madrid!

Temat postu:
PostWysłany: Nie 22:02, 18 Lis 2007 
Niemowa
Niemowa

Wiem :)
Wszystko zalezy od tego jaki pies i z jakiej hodowli. Jest w Polsce kilka dobrych hodowli tych psów, które można z całą odpowiedzialnością polecić. Są to hodowle które przde wszystkim w sposób przemyslany kojarzą psy, robia im badania na dysplazję, choroby oczu oraz inne badania na choroby genetyczne a to jest bardzo ważne.
Jeżeli interesują Cię te psy i lubisz aktywnie spędzać czas to możemy pogadać o tym na pw albo gg bo musze Ci powiedzieć, że nie są to normalne psy i wymagaja całkowicie innego podejścia niż np. psy stróżujące czy pospolite kundelki.
Co do cen szczeniaków to mozna psa tzw. PET'a kupic juz za kilkaset złotych a psy wzorcowe bez żadnych wad w granicach 1000 - 5000zł. Jako ciekawostke powiem Ci, że szczeniak po psach z linii 0 mistrza Polski, Mistrza Europy i Mistrza Świata (oczywiście polaka :) ) kosztował ponad 15000 zł.
I jeszcze jedno, gdybyś z jakichs powodów chciał kupic SH bez rodowodu, na giełdzie lub targu to zachęcam do adopcji psa ze schroniska lub z serwisu zajmującego się adopcjami szpiców. W tej chwili mozna wziąć za darmo psa dorosłego albo szczeniaka nawet z rodowodem za darmo. Niestety moda na husky zbiera swoje zniwo. :(

A to jeszcze pokażę filmik z mojego treningu :)
http://www.youtube.com/watch?v=B4c0gNMy7vw

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Szukaj:
Skocz do: