Obecny czas: Czw 16:34, 23 Maj 2019

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Najlepsze do picia podczas upałów
Nieprzeczytany postWysłany: Pon 9:31, 16 Lip 2018 
Niemowa
Niemowa

Najlepsze do picia podczas upałów są napoje izotoniczne. Oczywiście przygotowane samemu. W poradniku Zachowajmy Zdrowie jest dużo przepisów na zdrowe jedzenie. Między innymi przepisy na "Domowe napoje izotoniczne" http://www.zachowajmyzdrowie.pl/domowe-napoje-izotoniczne/ . Napój izotoniczny ma nie tylko dostarczyć organizmowi wodę. Jego zadaniem jest uzupełnianie minerałów, a szczególnie elektrolitów. Gdy się pocimy podczas upałów lub pracy fizycznej tracimy je bezpowrotnie. Dlatego musimy je uzupełniać. Oczywiście w sklepach pełno jest różnego rodzaju napojów izotonicznych, jednak zawsze własne nie zawierają tyle chemii i konserwantów. A zrobić jest je bardzo łatwo. Zresztą sami o nich poczytajcie.

Temat postu: Re: Najlepsze do picia podczas upałów
Nieprzeczytany postWysłany: Czw 17:18, 25 Paź 2018 
Niemowa
Niemowa

Dla mnie najlepszym napojem jest woda z plasterkami owoców, taka bez dodatku cukru, chwilowo mieszkam w stolicy i tu takie coś robię sobie z kranówki ale w rodzinnym miasteczku to już muszę kupować wodę bo nie jest za dobra

Nieprzeczytany postWysłany: Wto 13:03, 05 Mar 2019 
Niemowa
Niemowa

Woda to zawsze dobry pomysł.
Tego człowiek najbardziej potrzebuje. Fajnie jak w domu w kranie jest taka, którą można bezpiecznie pić. Wtedy nie produkuje się tego plastiku tyle i wychodzi taniej.
Tutaj https://www.oriontec.pl/ czytałam co nieco o uzdatnianiu wody.
Może to jakiś punkt wyjścia?

Nieprzeczytany postWysłany: Śro 10:20, 13 Mar 2019 
Niemowa
Niemowa

A ja się zastanawiam czy nie zdecydować się w tym roku na zakup kostkarki do lodu. Trochę sobie już poczytałam tutaj https://www.euro.com.pl/artykuly/wszyst ... ntow.bhtml . Taki lód do przygotowywania na przykład lemoniady czy innych napojów, jeszcze przy dużej rodzinie to świetna sprawa. A nie, ciągle te woreczki z wodą mrozić.

Nieprzeczytany postWysłany: Śro 14:59, 13 Mar 2019 
Słuchacz
Słuchacz

Ja, poza wodą, przez cały rok piję herbatę :) Zimą na ciepło, a latem na zimno. Lubimy w domu przygotować jakąś ciekawą mieszankę herbat z dodatkami i pozostawić do ochłodzenia, a później dodać jeszcze kostki lodu. W sklepie internetowym kawyherbaty.pl zamawiam takie ciekawe połączenia herbat liściastych z suszonymi owocami i przyprawami.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Szukaj:
Skocz do: