Obecny czas: Pon 6:45, 19 Lut 2018

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co i jak kupują Polacy
PostWysłany: Sob 15:04, 22 Lip 2006 
Administrator
Administrator

Miejscowość: Biłgoraj
Cytuj:
W Polsce pojawiło się pionierskie badanie trackingowe
(a więc powtarzane w czasie) dotyczące rynku mody. Badanie zatytułowane "Fashion Track" przygotowane jest co miesiąc przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR) - agencję badawczą należącą do Grupy Gemius. Jego celem jest określenie preferencji i zachowań zakupowych konsumentów z młodszej grupy wiekowej (15-35 lat).
Każdego dnia w badaniu bierze udział co najmniej 120 respondentów,
co pozwala na ciągłe monitorowanie znajomości i wizerunku marek, sprzedaży oraz trendów w modzie.
Na podstawie jednego z ostatnich badań, w którym udział wzięło 5 400 osób, za najbardziej popularne uznano marki: Puma, Adidas, Reebok, Nike, Lee, Levi's, Wrangler, Big Star, Mustang, Atlantic, Top Secret, Americanos, Reserved, Gatta, Diesel, Diverse, Reporter i H&M. Znajomość tych marek deklaruje ponad 70% respondentów. Marki Atlantic, Reserved, Big Star, Adidas i Nike są równie często wymieniane zarówno przez mężczyzn,
jak i kobiety, inne marki sportowe, takie jak Puma i Reebok - częściej przez mężczyzn.

(Źródło: www.moda.com.pl)

A jak jest z Wami czy również kupujecie przede wszystkim ubiory tych marek :?: Bardzo proszę o wypowiedzi, zapraszam do dyskusji.

Temat postu:
PostWysłany: Sob 16:32, 22 Lip 2006 
Moderator
Moderator

Miejscowość: z Internetu
moim zdaniem większośc ubran "markowych" (nike, ouma, reebok) jest bez sensu. jednokolorowa koszulka z 2 centymetrowym napisem nike za 120 zł to moim zdaniem głupota

Temat postu:
PostWysłany: Sob 16:34, 22 Lip 2006 
Administrator
Administrator

Primek napisał(a):
moim zdaniem większośc ubran "markowych" (nike, ouma, reebok) jest bez sensu. jednokolorowa koszulka z 2 centymetrowym napisem nike za 120 zł to moim zdaniem głupota

a ile placisz za ubrania w skateshopie? :>

Temat postu:
PostWysłany: Sob 16:37, 22 Lip 2006 
Niemowa
Niemowa

Miejscowość: Wrocław/Tarnogród
Ja kupuję ubrania w sklepach H&M.
We Wrocławiu są dwa salony. Ubrania są bardzo ekstrawagandzkie i wyróżnijące się. Ceny też nie są wygórowane.

W Adidasie kupuję tylko buty.

Temat postu:
PostWysłany: Sob 16:38, 22 Lip 2006 
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie wspomnieli o Mewie?

Z. Herbert

Temat postu:
PostWysłany: Sob 17:06, 22 Lip 2006 
Maniak
Maniak

Miejscowość: Biłgoraj\Kraków
woesz co Ci powiem o Mewie... Mewa szyje ubrania dla m.in. orsay albo ostatnio dla galeri centrum ;) Mewa uszyje za marne grosze a pozniej w sklepach sa sprzedawane za 200 zl ;) heheh
ja osobiscie lubie reserved ;) zawsze znajde cos dla siebie najchetniej wykupilabym polowe sklepu ;) jak jestem w kraku to zawsze musze cos tam kupic ;) co do nike itp to tylko buty ;) lubie ciuchy tez z reportera albo diversa ;)

Temat postu: Re: Co i jak kupują Polacy
PostWysłany: Sob 19:36, 22 Lip 2006 
Specjalista
Specjalista

Miejscowość: Biłgoraj/Kraków
Cytuj:
Na podstawie jednego z ostatnich badań, w którym udział wzięło 5 400 osób, za najbardziej popularne uznano marki: Puma, Adidas, Reebok, Nike, Lee, Levi's, Wrangler, Big Star, Mustang, Atlantic, Top Secret, Americanos, Reserved, Gatta, Diesel, Diverse, Reporter i H&M. Znajomość tych marek deklaruje ponad 70% respondentów.

O jaką znajomość im chodzi? :wink: przecież te marki można spotkać w prawie każdej galerii handlowej, w miastach o "odpowiedniej" liczbie mieszkańców, a reklamy lecą jak nie w kinach to w tv. Pozostałe 30 % badanych kontaktu ze światem zewnetrzym nie ma? :wink:

Cytuj:
Marki Atlantic, Reserved, Big Star, Adidas i Nike są równie często wymieniane zarówno przez mężczyzn,
jak i kobiety, inne marki sportowe, takie jak Puma i Reebok - częściej przez mężczyzn.

a tego to już w ogóle nie rozumiem, jakie to ma znaczenie?

Reasumujac: i pomyśleć, że komuś zapłacili za przeprowadzenie badań z których nic nie wynika :)

I ta rozpietość wiekowa 15-35 lat. Inaczej się człowiek ubiera do szkoły a inaczej do pracy.

Moich marek nie uwzględnili, no może poza dżinsami i ubiorem sportowym, cóż starość nie radość. :wink:

przysłowie chińskie

Temat postu:
PostWysłany: Sob 20:00, 22 Lip 2006 
Moderator
Moderator

Miejscowość: z Internetu
DLooGI napisał(a):
a ile placisz za ubrania w skateshopie? :>

przynajm,niej 2 razy mniej niż trzeba większośc wymienionych tu marek

Temat postu:
PostWysłany: Sob 20:22, 22 Lip 2006 
Specjalista
Specjalista

Przymniałam sobie, apropos tego jak kupują Polacy a dokładniej Polki, co mi kiedyś kolega opowiadał. Otóż on gdzieś wysłuchał/wyczytał, że kobiety ponoć najpierw cały dzień chodzą z koleżankami po różnorakich sklepach, mierzą, ogladają, wybiarają kolory, po czym zmęczone wracają do domu, siadają przed monitorem komputera i kupują to co wcześniej oglądały :)

Ja ani u siebie ani u koleżanek przypadłopści tej nie zauważyłam, ale może forumowicze mają jakieś doświadczenia w tej kwestii :wink:

przysłowie chińskie

Temat postu:
PostWysłany: Wto 13:13, 25 Lip 2006 
Praktyk
Praktyk

veritas napisał(a):
Przymniałam sobie, apropos tego jak kupują Polacy a dokładniej Polki, co mi kiedyś kolega opowiadał. Otóż on gdzieś wysłuchał/wyczytał, że kobiety ponoć najpierw cały dzień chodzą z koleżankami po różnorakich sklepach, mierzą, ogladają, wybiarają kolory, po czym zmęczone wracają do domu, siadają przed monitorem komputera i kupują to co wcześniej oglądały :)

Ja ani u siebie ani u koleżanek przypadłopści tej nie zauważyłam, ale może forumowicze mają jakieś doświadczenia w tej kwestii :wink:

Owszem ja zauważyłam i sama tak robie , ale nie prezz internet, tylko powracam do sklepu w którym dane ubranie spodobało mi sie najbardziej. Nie ma nic gorszego niz przejśc sie potem po mieście z wypchanymi torbami i zauwazac na wystwach rzeczy, które bardziej ci się podobaja niż zawartość rekalamówek :P takie jest moje zdanie.

Temat postu:
PostWysłany: Wto 20:42, 25 Lip 2006 
Moderator
Moderator

Ja tam tez wole markowe rzeczy i nie zgodze sie z Primkiem ze koszulki roznia sie tylko znaczkiem. Material do zrobienia tej koszulki jest inny, lepszy. Mam pewnosc, ze bede ja mogl nosic przez dluuuuuugi okres czasu i nie martwie sie czy mi sie z nia cos w praniu stanie itd. Wspominal tu ktos wyzej o Reserved i Reporterze. Co to tej pierwszej marki to zawsze mi sie kojarzyla z wysoka jakoscia, jednak po zakupieniu u nich paru produktow mam o niej zupelnie inne zdanie. Nie polecam po prostu. A co do Reportera to to juz jest po prostu calkowita "chinszczyzna". Nigdy tam nic nie kupilem i nie mam zamiaru. Kolega kupil raz przecierane spodnie i jak raz zalozyl to mu sie dziury porobily.

Temat postu:
PostWysłany: Wto 20:59, 25 Lip 2006 
Niemowa
Niemowa

veritas napisał(a):
Przymniałam sobie, apropos tego jak kupują Polacy a dokładniej Polki, co mi kiedyś kolega opowiadał. Otóż on gdzieś wysłuchał/wyczytał, że kobiety ponoć najpierw cały dzień chodzą z koleżankami po różnorakich sklepach, mierzą, ogladają, wybiarają kolory (...)

To nie jest tylko kobieca "przypadłość" :wink:
Ja również zanim coś kupię, muszę obejść wszystkie sklepy, przymierzyć (czasem nawet trzy razy) i tak po tygodniu dopiero kupić :D
Myśl o nowym nabytku musi "dojrzeć" we mnie właśnie przez około tydzień.

Chyba, że ciuszek ma w sobie to coś. Wtedy kupuję go w ciemno...

Temat postu:
PostWysłany: Wto 21:06, 25 Lip 2006 
Specjalista
Specjalista

Dobi napisał(a):
veritas napisał(a):
Przymniałam sobie, apropos tego jak kupują Polacy a dokładniej Polki, co mi kiedyś kolega opowiadał. Otóż on gdzieś wysłuchał/wyczytał, że kobiety ponoć najpierw cały dzień chodzą z koleżankami po różnorakich sklepach, mierzą, ogladają, wybiarają kolory (...)

To nie jest tylko kobieca "przypadłość" :wink:
Ja również zanim coś kupię, muszę obejść wszystkie sklepy, przymierzyć (czasem nawet trzy razy) i tak po tygodniu dopiero kupić :D
Myśl o nowym nabytku musi "dojrzeć" we mnie właśnie przez około tydzień.

Chyba, że ciuszek ma w sobie to coś. Wtedy kupuję go w ciemno...

no to masz szczęście, jeśli po tygodniu jest jeszcze w sklepie to "coś" co sobie wcześniej wypatrzyłeś. Ja jak juz coś upatrze to kupuje od razu, kilka bowiem razy zdarzyło mi się, że przez me niezdecydowanie po kilku dniach upatrzonego towaru już nie było. Nauczyłam się więc, że w Krakowie trzeba brać towar póki jest.

przysłowie chińskie

Temat postu:
PostWysłany: Wto 23:19, 25 Lip 2006 
Niemowa
Niemowa

veritas napisał(a):
No to masz szczęście, jeśli po tygodniu jest jeszcze w sklepie to "coś" co sobie wcześniej wypatrzyłeś. Ja jak juz coś upatrze to kupuje od razu, kilka bowiem razy zdarzyło mi się, że przez me niezdecydowanie po kilku dniach upatrzonego towaru już nie było. Nauczyłam się więc, że w Krakowie trzeba brać towar póki jest.

Miałem kilka razy taką sytuacją. Ale całe szczęście odkryłem, że w większości sklepów (przynajmniej we Wrocławiu) można "zamówić" towar i zostanie odłożony "pod ladę".
I tak już robię. Odkłądam sobie dwa, trzy ciuszki i kupuję jeden... :wink:

Mogę się pochwalić, że najdłużej kupowałem koszule. Stałem w przymierzali ponad półtorej godziny, przymierzyłem wszystkie koszule (dosłownie!) jakie były w sklepie i kupiłem jedną... :>
Podziwałem tylko ekspedientkę, że wytrzymała ze mną tyle czasu, ponieważ mimo iż jestem facetem jestem bardzo wybredny jesli chodzi o ubrania...

Temat postu:
PostWysłany: Śro 16:45, 26 Lip 2006 
Maniak
Maniak

Miejscowość: Biłgoraj\Kraków
Biały Miś napisał(a):
Ja tam tez wole markowe rzeczy i nie zgodze sie z Primkiem ze koszulki roznia sie tylko znaczkiem. Material do zrobienia tej koszulki jest inny, lepszy. Mam pewnosc, ze bede ja mogl nosic przez dluuuuuugi okres czasu i nie martwie sie czy mi sie z nia cos w praniu stanie itd. Wspominal tu ktos wyzej o Reserved i Reporterze. Co to tej pierwszej marki to zawsze mi sie kojarzyla z wysoka jakoscia, jednak po zakupieniu u nich paru produktow mam o niej zupelnie inne zdanie. Nie polecam po prostu. A co do Reportera to to juz jest po prostu calkowita "chinszczyzna". Nigdy tam nic nie kupilem i nie mam zamiaru. Kolega kupil raz przecierane spodnie i jak raz zalozyl to mu sie dziury porobily.

ja mam ciuchy z reserved i super sie nosza ;) nic z nimi sie nie dzieje moge prac prac i prac i kolor jest taki jak przy zakupie ;) podoba mi sie tam ze zawsze ciuchy moge znales na swoj rozmiar ;) a co do reportera to tez mam stamtad duzo ciuchow i nic z nimi sie nie robi :) chyba ze ty masz takie szczescie do tych marek ale ja jestem zadowolona :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Szukaj:
Skocz do: