Obecny czas: Nie 18:45, 16 Gru 2018

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzinaNapisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wywiad z Burmistrzem Biłgoraja Januszem Rosłanem
Nieprzeczytany postWysłany: Pon 20:45, 06 Kwi 2009 
Profesjonalista
Profesjonalista
Offline

Posty: 2456
Rejestracja: Pią 23:52, 13 Maj 2005
Miejscowość: Tewkesbury
Wywiad z Burmistrzem Biłgoraja Januszem Rosłanem

Zachęcamy użytkowników bilgorajskiego forum dyskusyjnego do zadawania pytań Burmistrzowi Bilgoraja Januszowi Rosłanowi.
Pytania należy publikowac w tym temacie do wtorku 14.04.2009 r do godziny 23.59. Z zaproponowanych pytan, administracja forum wybierze najciekawsze, a nastepnie wysle je do Burmistrza.

Wazne: w tym temacie nie prowadzimy dyskusji


Góra
Profil
 Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Wto 17:32, 07 Kwi 2009 
Bywalec
Bywalec
Offline

Posty: 215
Rejestracja: Czw 13:43, 12 Cze 2008
Miejscowość: Biłgoraj
Kiedy zmieni się stan biłgorajskich dróg?


Góra
Profil
 Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Wto 19:09, 07 Kwi 2009 
Słuchacz
Słuchacz
Offline

Posty: 88
Rejestracja: Wto 20:43, 22 Lut 2005
Miejscowość: Biłgoraj/Kraków
Co burmistrz Rosłan sądzi o tej sprawie i czy ma jakiś pomysł na jej rozwiązanie:
http://forum.lbl.pl/viewtopic.php?t=7361


Góra
Profil
 Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Wto 21:10, 07 Kwi 2009 
Małomówny
Małomówny
Offline

Posty: 141
Rejestracja: Czw 16:04, 07 Gru 2006
Czy mieszkańcy Biłgoraja doczekają się kiedykolwiek normalnego dworca PKS i PKP???I czy "bunkry" koło dworca PKS zostaną wkońcu rozebrane??
To chyba nie jest widok, który powinien reprezentować nasze miasto?!:

Image

Image


Góra
Profil
 Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Wto 21:36, 07 Kwi 2009 
Profesjonalista
Profesjonalista
Offline

Posty: 2456
Rejestracja: Pią 23:52, 13 Maj 2005
Miejscowość: Tewkesbury
- Prosze wymienic sukcesy i porazki Burmistrza Bilgoraja.

- Stowarzyszenia Polaków w Wielkiej Brytanii – Poland Street, w ramach projektu „12 miast” zaprasza do Londynu przedstawicieli najwiekszych miast Polski aby zaprezentowali, zareklamowali swoje miasto ewentualnym reemigrantom. Co Bilgoraj moglby zaoferowac osobom ktore zdecydowaly by sie wrocic do kraju? Czy i dlaczego osoby te powinny wybrac wlasnie Bilgoraj?

-Jakie sa plany rozwoju miasta?


Góra
Profil
 Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 12:48, 08 Kwi 2009 
Administrator
Administrator
Offline

Posty: 2493
Rejestracja: Czw 16:41, 17 Lut 2005
Miejscowość: Biłgo
- Czy osoby kończące studia poza Biłgorajem mają po co wracać do rodzinnego miasta?
- Co zrobił Pan podczas swej kadencji, aby pozyskać zewnętrznych inwestorów tworzących miejsca pracy?
- Kiedy zapadną ostateczne decyzje o przyznaniu zewnętrznych środków i kiedy będą realizowane główne inwestycje miejskie m.in. przebudowa Kościuszki, Zamojskiej, Placu Wolności, budowa obwodnicy północnej, rozbudowa BCK, budowa głównej trybuny stadionu OSiR.
- Jak młodzież może spędzać czas wolny w Biłgoraju i jak władze miasta próbują zwiększyć tą ofertę?


Góra
Profil
 Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Sob 12:15, 11 Kwi 2009 
Gaduła
Gaduła
Offline

Posty: 886
Rejestracja: Pią 13:53, 18 Lut 2005
Szanowny Panie Burmistrzu, po co na ulicy Krzeszowskiej nie ma chodników, a jedynie ich wspomnienie? Dostęp do BRW jako największego pracodawcy w regionie w mym zamyśle winien być dostatecznie ułatwiony i dla pracowników korzystny, zwłaszcza dla tych, którzy odległość między domem a pracą pokonują pieszo lub na rowerze. Obecny stan chodników (o ścieżce rowerowej, której nigdy nie było nie wspominając) jest katastrofalny, i trwa to od lat. Czy w najbliższym czasie Urząd Miasta planuje remont tamtych okolic, i jeżeli tak, to czy planowana jest tam ścieżka rowerowa?

Panie Burmistrzu, czy krew Pana nie zalewa widząc, co Starostwo Powiatowe zrobiło z budynkiem szpitala (dawnej Powiatowej Rady Narodowej) na rogu Kościuszki i Sikorskiego?

Na koniec pytanie, które pośrednio dotyczy Pana, jako osoby zainteresowanej poezją śpiewaną i działalnością BCK. Czy w tym roku, BCK kolejny raz da popis organizacyjnej fantazji i Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską zorganizuje w ostatnich dniach września, tak aby studenci mogli wyjeżdżający na studia mogli obejść się smakiem?

Panie Burmistrzu, po co nie ma nadal ulicy Singera w Biłgoraju? Kilka lat temu przeszkadzała opozycja - co przeszkadza dzisiaj?


Góra
Profil
 Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Nie 17:18, 19 Kwi 2009 
Ban
Offline

Posty: 103
Rejestracja: Nie 18:29, 06 Mar 2005
Kiedy burmistrz ustąpi ze swego stanowiska?


Góra
Profil
 Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Nie 18:15, 19 Kwi 2009 
Praktyk
Praktyk
Offline

Posty: 698
Rejestracja: Pon 3:11, 20 Mar 2006
Czy nie budzi Pana podejrzeń to, ze nikt nie chce inwestować w klub piłkarski ŁADA?


Góra
Profil
 Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Nie 15:14, 24 Maj 2009 
Gaduła
Gaduła
Offline

Posty: 886
Rejestracja: Pią 13:53, 18 Lut 2005
Czy doczekamy się odpowiedzi na postawione pytania?


Góra
Profil
 Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Nie 19:10, 24 Maj 2009 
Profesjonalista
Profesjonalista
Offline

Posty: 2456
Rejestracja: Pią 23:52, 13 Maj 2005
Miejscowość: Tewkesbury
Burmistrz obiecal ze na pytania odpowie, zastrzegl jednak ze odpowiedzi moge otrzymac z malym poslizgiem gdyz jest zajetym czlowiekiem. Gdy tylko otrzymam maila od burmistrza to od razu wklejam odpowiedzi tutaj. Inna sprawa ze niedawno musialem poswiecic wiecej czasu na sprawy zawodowe, osobiste w zwiazku z czym net poszedl na jakis czas w odstawke, a co za tym idzie pytania wyslalem z 2-tyg. opoznieniem. Wieczorem przypomne sie panu burmistrzowi


Góra
Profil
 Temat postu: odpowiedź
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 7:32, 10 Cze 2009 
Niemowa
Niemowa
Offline

Posty: 32
Rejestracja: Pon 10:18, 02 Sty 2006
Dopiero dzisiaj, tj. 8 czerwca odwiedziłem „forum” i zapoznałem się z pytaniami, na które, jak się okazało, na próżno czekałem sprawdzając codzienną pocztę.
Dlatego proszę o wybaczenie, że odpowiadam dopiero teraz.

Drogi
W mieście mamy drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne ( czyt. miejskie).
Jako miasto odpowiadamy wyłącznie za stan dróg gminnych, ale życie pokazuje, że musimy także zabiegać o remonty czy przebudowę również dróg innych kategorii.
Jak widać, w złym stanie są drogi wojewódzkie (Lubelska, Kościuszki, Zamojska, Krzeszowska). Nie były remontowane od lat 70-tych. Dlatego też od kilku lat zabiegamy o ich remont w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, oferując udzielanie pomocy finansowej Województwu Lubelskiemu z naszego miejskiego budżetu.
W ubiegłym roku udało się wyremontować ul. Lubelską (koszt 1,2 mln zł, udział Miasta 600 tys. zł). W tym roku wykonujemy I etap przebudowy ul. Zamojskiej, a wartość inwestycji to 2,8 mln zł, w tym udział Miasta – 2mln). W tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich wykona nakładkę asfaltową na ulicy Krzeszowskiej o długości ok. 400m, wyłącznie ze środków własnych. Miasto opracowało (za własne środki) projekt przebudowy ul. Zamojskiej do granic administracyjnych Miasta oraz projekt przebudowy ulicy T. Kościuszki. Czynimy starania, aby te inwestycje zostały wpisane o budżetu Województwa Lubelskiego, ale to nie my podejmujemy decyzje w tym zakresie. Podejmują je Radni Sejmiku, a Biłgoraj ma w nim aż jednego przedstawiciela. Nasze staranie na pewno będzie wspierał poseł J. Palikot.
Z naszego miejskiego budżetu nie będziemy w stanie wykonać tak wielkich inwestycji.
Zasługą Palikota jest to, że jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa drogi 835 (Biłgoraj-Lublin) na odcinku od Frampola do Biłgoraja.

PPKS i PKP są przedsiębiorstwami i spółkami całkowicie niezależnymi od miasta. Ani Burmistrz, ani Rada Miasta nie może finansować ich działalności, w tym budowy dworców.
Nie możemy jako miasto wymusić nawet wyremontowania drogi dojazdowej do PKP, która jest własnością kolei.
Jeżeli chodzi o „budy” przy ul. Pocztowej, to powinny zniknąć już w tym roku. Umowy dzierżawy zostały wypowiedziane, a teren został przeznaczony do sprzedaży. Niebawem przetarg. Ale tu warto zwrócić uwagę na ludzi, którzy w związku z tą decyzją, stracą pracę, a tym samym i środki na utrzymanie. Każdy medal ma dwie strony. Może wkrótce powstanie tam piękny, reprezentacyjny obiekt, ale z drugiej strony kilku naszych rodzimych drobnych przedsiębiorców zostanie bez środków do życia.

Plany Miasta

W ubiegłym roku Rada Miasta przyjęła Wieloletni Plan Inwestycyjny (WPI) na lata 2008-2012. Obecnie go realizujemy. Oprócz remontu, czy przebudowy ulic, o których pisałem, z ważniejszych inwestycji mamy jeszcze:
- budowę hali widowiskowo-sportowej ( w trakcie realizacji),

- rozbudowę BCK, ( w sierpniu zostanie ogłoszony nabór wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego – chodzi oczywiście o środki unijne – wówczas złożymy odpowiedni wniosek)

- budowę obwodnicy północnej ( inwestycja jest na liście rezerwowej programu „Rozwój Polski Wschodniej” i co miesiąc przypominamy w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, że jesteśmy prawie gotowi do jej realizacji. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę, które wydaje Starostwo. Wartość zadania to 42,5mln zł, a planowane środki z UE to 35,7mln. Zadanie będzie mogło być realizowane, jeżeli w ministerstwie pojawią się wolne środki),

- budowa ulicy Poniatowskiego ( zadanie realizowane, z UE otrzymaliśmy 2,23mln zł)

- budowa ulic Wiejskiej, Konopnickiej, Maczka, Okulickiego, Cichej i dalszego odcinka Poniatowskiego (wniosek do RPO został już złożony, czekamy na jego rozpatrzenie, wartość zadania to 5,8 mln zł, z czego 3 mln możemy otrzymać ze środków UE)

- budowa kanalizacji sanitarnej w osiedlu Nowakowskiego oraz ul. Zamojskiej, Przemysłowej i Motorowej ( otrzymaliśmy z UE 5,7mln zł, a zadanie będzie wykonywało PGK)

- rewitalizacja Placu Wolności (za kilkanaście dni ukończony zostanie projekt techniczny. Nabór wniosków ogłoszony zostanie w sierpniu. Wartość szacunkowa zadania to 4,1 mln zł, planowane środki do pozyskania – 3mln zł, ale po otrzymaniu dokumentacji kwoty te mogą ulec zmianie).
- główna trybuna przy OSiR (najprawdopodobniej budowa rozpocznie się w tym roku, obecnie czekamy na decyzję środowiskową i pozwolenie na budowę)

To najważniejsze inwestycje z WPI. O wszystkich można się dowiedzieć ze strony internetowej Miasta.

Pozyskanie zewnętrznych inwestorów

Sprawa bardzo trudna, bo miasto nie ma dla nich żadnej oferty. Grunty są własnością prywatną, a ich ceny wręcz horrendalne. Chcąc wykupywać grunty dla potencjalnych inwestorów musielibyśmy zrezygnować z inwestycji, o których mowa wyżej.
Jako samorząd wprowadziliśmy ulgi podatkowe. Każdy podmiot gospodarczy, który wykona nową inwestycję może być całkowicie zwolniony z podatku od nieruchomości przez okres 5 lat.
Ze względu na brak gruntów, stanowiących własność Miasta, przegraliśmy walkę o utworzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przykre!!!

Budynek Starostwa

O gustach się nie dyskutuje, ale całkowicie podzielam opinię „Gaduły”.

Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną

O ile wiem jest to jedyny możliwy termin, gdyż w pozostałe weekendy podobne imprezy organizowane są w innych miastach Polski. Chyba nie jest tak wielkim problemem przyjazd do Biłgoraja na te trzy dni, albo pozostanie w nim do zakończenia spotkań.

Ulica Singera

Czekam na propozycję. Obecnie nie widzę uliczki godnej Noblisty, a zmiana nazwy jednej z obecnych ulic chyba nie ma sensu.Kiedy Burmistrz ustąpi ze stanowiska?

Wszystko w Waszych rękach. Zachęcam do brania udziału we wszystkich wyborach. W ostatnich, do PE frekwencja w mieście wyniosła zaledwie 24,94% (wstyd!!!). To nasze prawo i obowiązek. Uszanuję każdą decyzję wyborców.

pozdrawiam


Góra
Profil
 Temat postu: Re: odpowiedź
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 10:03, 10 Cze 2009 
Profesjonalista
Profesjonalista
Offline

Posty: 2173
Rejestracja: Wto 9:54, 04 Paź 2005
Miejscowość: MELINA (R)
janusz napisał(a):
W ostatnich, do PE frekwencja w mieście wyniosła zaledwie 24,94% (wstyd!!!). To nasze prawo i obowiązek. Uszanuję każdą decyzję wyborców.

pozdrawiam

W takim razie ja zadam pytanie dotyczące wyżej cytowanej kwestii. Jaki jest sens głosować i udzielać poparcia darmozjadom, którzy będą brali udział w cyrku szumnie zwanym Parlamentem Europejskim, zastanawiając się nad krzywizną banana, cenzurą Internetu itp. trwoniąc przy tym miliardy Euro wyciągnięte z naszych kieszeni pod przykrywką regulacji ekologoicznych i ograniczeń emisji CO2 (podczas gdy naukowcy twierdzą, że globalne ocieplenie jeśli istnieje to my jako ludzie nie mamy z nim nic wspólnego). Po co popierać ten cyrk?


Góra
Profil
 Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 13:09, 10 Cze 2009 
Niemowa
Niemowa
Offline

Posty: 32
Rejestracja: Pon 10:18, 02 Sty 2006
Czy pozostając w domu i nie oddając głosu sprawimy, że nikt z "darmozjadów" do Parlamentu nie wejdzie? (pytanie retoryczne)
oczywiście, że wejdzie, tylko, że bez naszej zgody.
A może jeśli każdy z nas poważnie potraktowałby wybory, i zagłosował na ludzi najlepszych z możliwych, to może nie zostałyby wybrane osoby zajmujące się takimi bzdurami, jak "krzywizna banana czy ogórka".
Może zamiast milionów Euro przeznaczonych na bzdurne, nikomu niepotrzebne szkolenia, milelibyśmy więcej środków na budowę dróg?


Góra
Profil
 Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 13:28, 10 Cze 2009 
Profesjonalista
Profesjonalista
Offline

Posty: 2173
Rejestracja: Wto 9:54, 04 Paź 2005
Miejscowość: MELINA (R)
A co w przypadku coraz niższej frekwencji? Jak niska musi być by politycy w końcu zobaczyli, że ludzie mają już dość kłamstw, ściemniania i całego tego błota. Pewnie musi spaść aż do 0%. Od 20 lat ludzie głosują, ale coraz mniej już się nabiera na te "niższe podatki", "lepsze drogi" itp. Mi po 10 latach posiadania dowodu już się znudziło nabijanie słupków politykom.

P.S. Jakie jest Pana stanowisko w sprawie pakietów klimatycznych, podatków ekologoicznych i całego tego handlu powietrzem?


Góra
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Szukaj:
Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template created by Sharky from support phpBB BoardBB.pl