Obecny czas: Pon 19:08, 24 Wrz 2018

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pią 7:57, 12 Cze 2009 
Niemowa
Niemowa

Rozumiem to rozgoryczenie związane z wyborami. Frekwencja istotnie musiałaby spaść do zera, ale wiadomo, że jest to niemożliwe. Twardy elektorat partyjny zawsze do wyborów pójdzie i w sytuacji zniechęcenia większości obywateli nie można wykluczyć, że rządy przejmie kiedyś np. „Samoobrona”. Czy bylibyśmy dumni, gdyby na czele Rządu stał szef Samoobrony? Czasami niestety trzeba wybierać mniejsze zło. Kiedyś musiałem wybierać pomiędzy Tymińskim i Wałęsą. Nie popierałem żadnego. Gdybym nie głosował i miliony Polaków „zaprotestowałyby” pozostaniem w domach, to prezydentem Polski mógłby zostać Tymiński. To dopiero byłby wstyd na cały świat.
Jeżeli chodzi o podatki ekologiczne, handel CO2 i td., to nie mam wyrobionego stanowiska.
Z całą pewnością człowiek niszczy środowisko naturalne, a opinie naukowców, którzy twierdzą, że człowiek nie ma z tym nic wspólnego, należą do nielicznych.
Jakieś obostrzenia mające na celu ochronę środowiska z pewnością muszą być, ale kretyńskim pomysłem było np. wymuszanie, aby elektrownie spalały jakiś procent paliw odnawialnych. I tak niektóre spalają nasze piękne lasy, pełnowartościowy materiał, tylko po to, by sprostać wymogom unijnym. Bzdura, z którą trzeba jak najszybciej skończyć!
Ja mam problem, jak przekonać mieszkańców Biłgoraja, żeby nie spalali plastików i innych odpadów. Trują siebie i swoje dzieci. W zimie trudno wyjść na dwór. I nie ma skutecznych instrumentów prawnych, aby skutecznie ten proceder wyeliminować. Naukowcy są zgodni, że ma to wpływ na rozwój chorób nowotworowych.
W Polsce mówi się o konieczności budowy 2 elektrowni atomowych, a w Niemczech zamyka się istniejące, bo już prawie 20% energii uzyskują ze źródeł ekologicznych. Moim zdaniem jest to dobry kierunek.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pią 10:10, 12 Cze 2009 
Administrator
Administrator

Miejscowość: Biłgo
Pozwolę sobie ja również na dodatkowe pytanie. W związku z kryzysem drastycznie spadły koszty budowy nowych dróg i obiektów. Ceny spadły nawet o 50%. Czy miasto nie powinno wykorzystać tej koniunktury na rozpoczęcie jak największej liczby inwestycji, bo nawet przy konieczności zaciągnięcia kredytów byłoby to bardzo opłacalne.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pią 12:48, 12 Cze 2009 
Niemowa
Niemowa

Oczywiście, że powinno i dlatego to robi. Wystarczy chyba zapoznać się z tym, co napisałem odpowiadając na Wasze pytania. Takich inwestycji jeszcze nigdy w Biłgoraju nie było.
W latach 1996-2004 na inwestycje Rada Miasta przeznaczała kwoty w granicach 3,5 do 4,5 mln.
W tym roku podpisaliśmy umowy z wykonawcami na ponad 36mln i to jeszcze nie wszystko.
Musimy jednak pamiętać o inwestycjach, które zamierzamy finansować z UE: Rewitalizacja Placu Wolności, Obwodnica Północna, BCK . Na te zadania musimy mieć tzw. „wkład własny”. Jeżeli rozpędzimy się z inwestycjami finansowanymi wyłącznie ze środków własnych, to zamkniemy sobie drogę do środków unijnych, a tego nam zrobić nie wolno.
Za każdą złotówkę środków własnych możemy otrzymać co najmniej drugą z budżetu UE. Dlatego warto chyba trochę poczekać.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pią 13:25, 12 Cze 2009 
Administrator
Administrator

Tak, ale w marcu bilgoraj.com.pl pisał o wstrzymaniu części inwestycji zapisanych w budżecie np. budowy łącznika ul. Lubelskiej i ul. Targowej. Czy w związku z sytuacją na rynku te inwestycje zostaną zrealizowane w najbliższym czasie?

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pią 14:17, 12 Cze 2009 
Niemowa
Niemowa

łącznik Lubelskiej i Targowej jest jeszcze w fazie projektowej, więc nie można mówić o wstrzymaniu tej inwestycji. Myślę, że wykonamy i łącznik i trybunę, a prace zostana rozpoczęte w tym roku. Ale istotnie mamy problemy finansowe wynikające z faktu, że zamiast 6mln zł na budowę hali, z Funduszu Roswoju Kultury Fizycznej otrzymaliśmy 700tys., a J. Palikot powiedział, że możemy liczyć jeszcze najwyżej na 1mln. Nie wiemy ile otrzymamy na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego. Można otrzymać maksymalnie 14mln. Ale czy te środki otrzymamy i w jakiej wysokoiści, tego na dziś nie wiemy. Stąd też konieczność wstrzymania niektórych inwestycji. Możliwości kredytowe mamy ograniczone Ustawą o Finansach Publicznych.
Budżet, po stronie wydatków jest do wykonania, ale przy założeniu, że wykonane zostaną również dochody, a te, jak widać nie zostaną wykonane i to nie z naszej winy. Wykaz inwestycji, które otzrymały dofinansowanie z FRKF jest na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pią 14:42, 19 Cze 2009 
Maniak
Maniak

Miejscowość: Biłgoraj
Witam Panie Burmistrzu
Jako młody człowiek i już niedługo magister mocno zastanawiam się nad powrotem do rodzinnego miasta(czyt. Biłgoraja), aby tutaj osiąść i założyć rodzinę. Każdy z nas widzi, że młodzi tłumnie opuszczają Biłgoraj, przede wszystkim z powodu braku pracy. Czy miasto liczy się z tym i jakie kroki podejmuje w związku z zaistniałą sytuacją?
I drugie pytanie. Jako przyszły administratywista wiele słyszę o korupcji i "kumoterstwie" w urzędach biłgorajskich. Z tego co wiem "załatwianie" pracy to ponoć rzecz powszechna a i sam znam osoby, które w ten sposób pracę uzyskały. Co z tym problemem?

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pon 15:17, 22 Cze 2009 
Niemowa
Niemowa

Witam,
jeżeli chodzi o pracę, to chyba łatwiej o nią w Biłgoraju, niż w innych miejscach województwa, gdyż bezrobocie należy u nas do najniższych w regionie. To dzięki dużym pracodawcom, takim jak np.BRW.
Miasto, a dokładniej Urząd Miasta (Burmistrz czy Rada Miasta) nie ma bezpośredniego wpływu na tworzenie nowych miejsc pracy. Mamy przecież gospodarkę rynkową. Od 19 czerwca obowiązuje nowa uchwała Rady Miasta zwalniająca inwestorów z podatku od nieruchomości w 80% przez okres 3 lat z możliwością wydłużenia tego okresu do lat 5. To chyba odpowiedni krok zachęcający do inwestowania w Biłgoraju?
Nie mamy terenów inwestycyjnych należących do miasta i to jest duży problem, ale w opracowaniu jest plan zagospodarowania przestrzennego dla całego miasta, w którym precyzyjnie określimy, które tereny przeznaczone będą pod przemysł.
Staramy się, aby miasto było bardziej przyjazne dla młodych ludzi. Poprawiamy bazę sportową (jest to już chyba widoczne), postarmy się poprawić bazę kulturalną, a Biłgorajanin, poseł J. Palikot postarał się, aby przebudowano drogę 835 na odcinku od Biłgoraja do Frampola (64mln zł), a później do Janowa, aby połączyć Biłgoraj z siecią dróg krajowych. Brak odpowiedniej infrastruktury drogowej najbardziej hamuje rozwój gospodarczy miasta.
ad.2
Zatrudnianie w Urzędzie odbywa się zawsze w drodze naboru (konkursu). Jeżeli wie Pan o nieprawidłowościach (kumoterstwie), to należy to zgłośić do organów ścigania. Dla mnie problemem jest brak inżynierów budowlańców i drogowców z wyższym wykształceniem. Natomiast mamy "nadmiar" młodych ludzi po takich kierunkach jak: pedagogika, psychologia, kierunki nauczycielskie, a nawet administracja czy prawo.
Ostatnio zatrudniliśmy osobę ze średnim wykształceniem technicznym, gdyż uzyskała znacznie więcej punktów, niż konkurent z wyższym wykształceniem.
Nabory na wolne stanowiska urzędnicze ogłaszane są na stronie internetowej miasta, w lokalnej prasie i BTK. I choć obecnie nie ma wolnych miesjc, to zachęcam do udziału w konkursach w przyszłości. Może zmieni Pan zdanie?
pozdrawiam
Janusz Rosłan

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Wto 7:18, 23 Cze 2009 
Maniak
Maniak

Co do zarządzania miastem, owszem ładnie to wygląda, ale poczekajmy na efekty.
Zgadza się Panie Burmistrzu i właśnie o tych konkursach mówię. Proces rekrutacyjny jest w końcowej fazie ustawiany, a wszystko na zewnątrz wygląda elegancko. Ja nie będę się zajmował tą sprawą i zgłaszał tego organów ścigania, zgłaszam to Panu, a co Pan z tym zrobi to już jest inna sprawa. Innym faktem jest, że aby w ogóle próbować dostać pracę, należy mieć odpowiednie poglądy polityczne tzn. przynależność do aktualnie "trzepiącej" danym urzędem partii. Dziwne, że Pan nie słyszał o tym problemie, no może w tej sytuacji jest jak pisał Jose Saramago: wszyscy jesteśmy ślepcami, którzy patrzą a nie widzą.

Ps. Tylko proszę nie pisać, że tak było za poprzednich rządów, bo to trąci politykowaniem, a tego oprócz "politykierów" nikt nie lubi.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Wto 14:50, 23 Cze 2009 
Niemowa
Niemowa

Szanowny Panie,
wydaje mi się, że Pan i tak wie lepiej niż ja, a zatem próżne moje zamiary, aby przekonać Pana, że jest inaczej.
Ale faktem jest, że nikt nie stracił pracy w Urzędzie od roku 2003, kiedy rozpocząłem urzędowanie i temu nie da się zaprzeczyć. Spora część obecnych pracowników Urzędu ma odmienne poglądy polityczne i dodam - wcale mi to nie przeszkadza. Pracownik ma dobrze wykonywać swoje obowiązki, a Urząd nie jest miejscem do uprawiania polityki!
O ile wiem, żadna z nowo przyjętych osób nie należy do żadnej partii politycznej, a większości kandydatów, ani ja, ani członkowie komisji w ogóle nie znali. W komisji mam zawsze zaufane osoby, które nie dadzą się skorumpować i dokładnie zdają mi relacje z przeprowadzanych konkursów.
Jeśli jednak ma Pan inną wiedzę i jakiekolwiek dowody, że jest inaczej, to Pana obowiązkiem jest zgłosić je organom ścigania. Ja tego nie mogę uczynić, bo nie mam żadnych dowodów.
Czy słyszałem o takich nieprawidłowościach? Oczywiście, że słyszałem. Ludzie mówią dużo, czasami za dużo, ale jeśli zechcemy się dowiedzieć konkretów, to nabieraja wody w usta. Wolą nie mieć problemów. Tak się świata nie naprawi.
pozdrawiam
J. Rosłan

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 20:04, 01 Lip 2009 
Słuchacz
Słuchacz

Ostatnio na forum został założony temat o ulicy Dworcowej która prowadzi do stacji PKP, i mam do pana kilka pytań (pewnie nie tylko ja)
Czy miasto planuje wyremontować ulicę?
Jeżeli tak to kiedy?
Czy nie uważa pan ze ta ulica przynosi wstyd miastu ??

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Czw 23:07, 02 Lip 2009 
Bywalec
Bywalec

Mam pytanie dotyczące wysypywanie kamyczków w mieście na ulice. Czyj to idiotyczny pomysł i kto się na to zgodził?

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pią 8:15, 03 Lip 2009 
Gaduła
Gaduła

benjamin napisał(a):
Ostatnio na forum został założony temat o ulicy Dworcowej która prowadzi do stacji PKP, i mam do pana kilka pytań (pewnie nie tylko ja)
Czy miasto planuje wyremontować ulicę?
Jeżeli tak to kiedy?
Czy nie uważa pan ze ta ulica przynosi wstyd miastu ??

Burmistrz napisał(a):
Nie możemy jako miasto wymusić nawet wyremontowania drogi dojazdowej do PKP, która jest własnością kolei.

Tyle w temacie. Wystarczyło przeczytać, co burmistrz napisał na poprzedniej stronie.

janusz napisał(a):
Ulica Singera
Czekam na propozycję. Obecnie nie widzę uliczki godnej Noblisty, a zmiana nazwy jednej z obecnych ulic chyba nie ma sensu.

Według mnie ma to większy sens, niż nazywanie jego imieniem jakiejś nowej uliczki na obrzeżach miasta, która nie wiadomo gdzie i kiedy powstanie. Lepsza dla mnie wydaje się opcja przemianowania którejś z małych uliczek przy rynku. Po obu stronach ratusza jest ulica Plac Wolności, z tego co się orientuję. Czy możliwe jest jedną z tych uliczek np. od strony księgarni nazwać im. Singera?

Jest jeszcze tak uliczka, która powstaje poprzez połączenie 3 maja z Kościuszki. Mało reprezentacyjna, ale przy najmniej w "centrum kulturalnym" miasta.

A propos tej uliczki. Spodziewać się można, że w niedługim czasie ścianę pogotowia ozdobią wątpliwej wartości graffiti, o tym, że Łada, że Hetman, itd. Czy nie lepiej uprzedzić tych dzieciaków i nie ozdobić jej czymś wartościowym? Mam na mysli takie projekty, jakie można spotkać np. na Pradze Północ w Warszawie (tutaj), czy coś w stylu Banksy'ego [tutaj, tutaj, tutaj].
Można by wtedy odczuć, że jakaś sztuka w tym mieście jest, nie ograniczona tylko do wystaw prac dzieci w MDK.

Może za bardzo fantazjuję, ale czy gdyby nazwać tę uliczkę im. Singera to czy można by ozdobić ścianę graffiti związanym z żydowską mniejszością, bo skoro można ozdobić stadion graffiti o Powstaniu Warszawski, to można zrobić i to.

W Biłgoraju jakiejkolwiek formy sztuki ulicznej ze świeczką szukać. Kiedyś przy wejściu do szpitala na rogu Kościuszki i Sikorskiego widniał napis wymalowany czerwonym sprayem "ZA DZIADKA" i to miało jakąś swoją wartość, teraz tylko idiotyzmy o tym, który klub kogo by pokochał.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pią 9:58, 03 Lip 2009 
Słuchacz
Słuchacz

nie czytałem wszystkich postów burmistrza.
Ulica ta leży w mieście i napewno coś da się z nią zrobić, wystarczy chęci do działania. wiadomo że miasto nie pokryje całych kosztów związanych z remontem ale mozna podzielic na poł miedzy miastem a pkp .

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Sob 15:20, 04 Lip 2009 
Administrator
Administrator

Bardzo dobry pomysł z tym graffiti. Miasto mogłoby dogadać się z właścicielem budynku, kupić farby i urządzić jakiś konkurs.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Wto 14:48, 07 Lip 2009 
Niemowa
Niemowa

Ulica Dworcowa
Jak już pisałem, ulica jest własnością PKP. Na terenie miasta jest sporo ulic powiatowych, a ul. Kościuszki, Zamojska, Krzeszowska, Lubelska są drogami wojewódzkimi. Wszystkie wymagają remontu i oczywiście najlepiej, żeby miasto, a w jego imieniu burmistrz wszystkie inwestycje przygotował i przeprowadził. Niektórzy radni od lat "zachęcają" do przejęcia dróg powiatowych. Tylko moim zdaniem bardziej z powodów politycznych niż ekonomicznych. Tych, którzy preferują takie rozwiązanie, proszę o podpowiedź skąd wziąć na to wszystko pieniądze? Każdy samorząd (powiat, województwo, gmina) otrzymuje udziały z naszych podatków i za te pieniądze ma wykonać określone zadania, w tym budować i remontować ulice.
A propos ulicy Dworcowej, czy warto ponosić nakłady na remonty, choćby w części, jeżeli zabiegamy jako miasto o budowę obwodnicy północnej i wszystko jest na najlepszej drodze do wpisania zadania na listę podstawową programu Rozwój Polski Wschodniej?.
Pomoc obiecał i Wiceminister K. Hetman, który zna dokładnie każdy etap przygotowania inwestycji, „rękę na pulsie” trzyma poseł J. Palikot. Pomoc deklarowali posłowie Żmijan i Grad. Czy warto wydawać dzisiaj kilkaset tysięcy, po to, aby za rok lub dwa rujnować to wszystko? Chyba nie. Musimy się trochę pomęczyć i nie zapraszać gości w te okolice, bo istotnie wstyd.
Ulica Singera
Nie podzielam pomysłu przemianowania części Placu Wolności na ul. Singera. Wymiana wszystkich dowodów osobistych itd. byłyby zbyt kosztowne. Ale pomysł nazwania „łącznika” pomiędzy ul. Długą i 3-go Maja zasługuje na uwagę. Ja poczekałbym do realizacji kolejnego odcinka, czyli do połączenia z ul. Kościuszki. Ładne uliczki mają powstać w „Miasteczku Kultur Wschodnich”. Wiem, że T. Kuźmiński zamierza wkrótce rozpocząć budowę synagogi i domu Singera. Może tam byłoby najlepsze miejsce dla ul. Singera?
Paskudna ściana przy starym Pogotowiu
Została obsadzona bluszczem, który powinien ją z czasem zasłonić. Mam nadzieję, że powiat wcześniej znajdzie inwestora i sprzeda tę nieruchomość.
Pomysł z graffiti jest niezły, zwrócę się do Starosty z taką propozycją.
pozdrawiam
Janusz

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Szukaj:
Skocz do: