Obecny czas: Wto 6:46, 20 Lut 2018

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 179 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 19:55, 18 Wrz 2009 
Moderator
Moderator

janusz napisał(a):
Monitoring - już odpowiadałem - miasto zainstalowało kamery oraz zakupiło urządzenie rejestrujące, które zainstalowane jest w Komendzie Policji. Miasto nie ma "monitoringu nad monitoringiem" i Urząd nie ma wiedzy, czy urządzenia są sprawne czy nie. Policja nie zgłaszała awarii. Dowiedziałem się o tym fakcie z gazet i internetu.
Cena działki przy PKS i warunki sprzedaży - wartość działki określa rzeczoznawca majątkowy, a zgodę na zbycie nieruchomości i warunki sprzedaży określa Rada Miasta. Nie wolno sprzedać działki poniżej ceny określonej przez rzeczoznawcę. Ogłoszony został kolejny przetarg, który, mama nadzieję, wyłoni nowego inwestora.
Czy można tam urządzić parking? - Nie, to wymagałoby zmiany planu zagospodarowania.
Przyszły inwestor i tak będzie musiał urządzić miejsca parkingowe, bo to będzie również w jego interesie.
Ulica Zamojska - jest drogą wojewódzką i wszelkie skargi czy wnioski o odszkodowania należy składać do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
Miasto już złożyło wniosek do Marszałka Województwa w sprawie dalszej przebudowy ul. Zamojskiej na odcinku do zaprojektowanego skrzyżowania z ulicą Szwajcarską (II etap). Na początku przyszłego roku powinniśmy wiedzieć, czy wniosek został uwzględniony w budżecie Województwa Lubelskiego.
Rzeki są własnością Państwa Polskiego i to instytucje państwowe są odpowiedzialne za utrzymanie koryt rzek. Dziękuję za tę uwagę - wniosek skieruje do odpowiednich służb.
Połączenie działek miasta i PKS - cos takiego nie jest możliwe ze względów formalnych. Własność jest własnością. Natomiast plany zagospodarowania obejmują wszystkie działki, niezależnie od tego kto jest ich właścicielem. To samo dotyczy terenu PKS.
Jeżeli chodzi o pomysły Flowera to zapraszam Go do Urzędu. Wtedy wyjaśnię Flowerowi wszelkie kruczki prawne, które stoją na przeszkodzie w realizacji Jego planów.
Parkowanie prz UM - też mi się nie podoba, ale niestety wokół, przy ul. Plac Wolności jest zbyt mało miejsc do parkowania. Moim zdaniem mniejszym złem jest udostępnienie tego miejsca kierowcom.
Nowe miejsca parkingowe w okolicach dworca są przewidziane w opracowywanym obecnie planie zagospodarowania przestrzennego.
pozdrawiam
Janusz Rosłan

Ekhm. A co z dalszym odcinkiem? Do Szwajcarskiej jest masakra, dalej jest jeszcze większa masakra. Beznadziejna droga jest do torach na Woli.

Temat postu:
PostWysłany: Pon 21:44, 21 Wrz 2009 
Profesjonalista
Profesjonalista

Miejscowość: Tewkesbury
Panie burmistrzu, moglby Pan odpowiedziec na moje pytanie dotyczace kolei? Pytanie znajdzie Pan strone wczesniej.

Temat postu:
PostWysłany: Pią 10:36, 25 Wrz 2009 
Praktyk
Praktyk

Miejscowość: Biłgoraj
A ja chciałbym zapytać o organizację ruchu i oznakowanie na skrzyżowaniu ulic 11 listopada z ulicą ks. Poniatowskiego.
Skoro organizacja ruchu została zmieniona (znacząco) to dlaczego nie jest poprzedzona chociażby znakiem poziomym na jezdni? Znak pionowy jest w tym przypadku przy tak szerokiej jezdni(ul. 11 listopada) słabo zauważany i myślę, że sporo osób to potwierdzi.
Odnoszę wrażenie, że aktulanie "czekamy" na jakiś konkretny wypadek na tym skrzyżowaniu, by w końcu zostało ono lepiej oznakowane.
Flower: Musiałem usunąć trochę postów, bo zrobiliście z tego tematu śmietnik. Misiekhc jak już zauważyłeś na forum nie uzyskasz satysfakcjonującej Cię odpowiedzi. Kolejne posty nie na temat będą usuwane, a ich autorzy będą karani ostrzeżeniami. To samo tyczy się kilkukrotnego powtarzania pytań.

Temat postu:
PostWysłany: Śro 11:09, 07 Paź 2009 
Moderator
Moderator

Robertos napisał(a):
Odnoszę wrażenie, że aktulanie "czekamy" na jakiś konkretny wypadek na tym skrzyżowaniu, by w końcu zostało ono lepiej oznakowane.

No i się doczekaliśmy. Zobaczymy czy to coś zmieni.

Temat postu:
PostWysłany: Śro 14:13, 07 Paź 2009 
Praktyk
Praktyk

JohnnieWalker napisał(a):
Robertos napisał(a):

JohnnieWalker daj więcej info :wink:

Temat postu:
PostWysłany: Śro 19:01, 07 Paź 2009 
Moderator
Moderator

Robertos napisał(a):
JohnnieWalker napisał(a):
Robertos napisał(a):

JohnnieWalker daj więcej info :wink:

Dziadzio jakiś wymusił pierwszeństwo na kamazie i dostał w bok, całe szczęście od strony pasażera, dlatego pojechał z niewielkimi obrażeniami do szpitala, a nie na cmentarz.

Temat postu:
PostWysłany: Czw 18:22, 22 Paź 2009 
Niemowa
Niemowa

Ja mam pytanie dotyczące bezpieczeństwa pieszych.

Dwa razy dziennie chodzę z dzieckiem w wózku chodnikiem koło Urzędu Pracy.Jest to dla mnie najkrótsza droga.To co się tam dzieje przypomina horror.Samochody wjeżdżają na cały chodnik i ja z wózkiem nie mogę normalnie przejść.Jeden kierowca po zwróceniu mu uwagi odblokowuje chodnik inny wyzywa(te słowa tu się nie nadają).Dlaczego nikt nie dba o bezpieczeństwo pieszych.a przecież tam trzeba tak niewiele,gdzie są odpowiednie służby do wypisywania mandatów? Może kierowcy nauczą się w końcu parkować prawidłowo samochody inaczej niż wjeżdżając na cały chodnik.
Tylko raz spotkałam tam Pana ze straży miejskiej który wypisywał mandaty za złe parkowanie.

Jeżeli macie problem z ludźmi ja proponuję następujące rozwiązanie:

-zatrudnijcie mnie na pól etatu
-moje wynagrodzenie to będzie ustalony % od ilości wypisywanych mandatów
-wszystkie złe zaparkowane samochody blokujące chodnik będę fotografować(żeby uniknąć podejrzeń o oszustwo.

W tym mieście nikt nie dba o bezpieczeństwo pieszych,a w szczególności matek które normalnie nie mogą iść chodnikiem z wózkiem.muszą często iść ruchliwą szosą,bo chodnik jest dla samochodów(ja zawsze myślałam ze chodnik jest dla pieszych).

Panie burmistrzu dałam ciekawą propozycję która poprawi bezpieczeństwo pieszych,oraz będą dość duże wpływy z mandatów do budżetu miasta.
Z niecierpliwością czekam na odpowiedz.

Temat postu:
PostWysłany: Czw 19:23, 22 Paź 2009 
Moderator
Moderator

Straż miejska to łapciuchy więc na nich nie ma co liczyć, a policja to chyba zajmuje się tylko chodzeniem po krzakach w celu wyszukiwania młodzieży spożywającej alkohol. Takie parkowanie to przecież codzienność (patrz: tak się parkuje w Biłgoraju) i to nawet przy ul. Kościuszki ale jakoś nigdy nie widziałem, żeby ktoś kiedyś się tym interesował - wlepiał mandaty, zakładał blokady (no chyba, że łebkom w golfach 3 gdy po 22:00 w piątek stoją sobie pod Cynamonem, gdzie notabene nikomu to nie przeszkadza), czy wzywał pomoc drogową w celu odholowania pojazdu.
Problem niewątpiliwie istnieje i bardzo słusznie, że został poruszony. Sam jestem ciekaw co burmistrz odpowie na post wyżej.

Temat postu:
PostWysłany: Czw 20:06, 22 Paź 2009 
Bywalec
Bywalec

Miejscowość: miejscowy
Kilka lat temu rozwścieczony takim parkowaniem starszy człowiek malował sprayem po maskach samochodów, ślad farby pokrywał się mniej więcej z szerokością chodnika jaką powinien pozostawić pojazd dla pieszych.
Tamci kierowcy pewnie zapamiętali tą nauczkę lepiej niż mandat.
Niestety policja z Leicester dość szybko ujęła "wandala".
Nie namawiam nikogo do powtarzania tego numeru, ale jest to chyba skuteczniejsze nawet od blokad na koła.

Temat postu:
PostWysłany: Pon 8:57, 04 Sty 2010 
Niemowa
Niemowa

Witam po dłuższej przerwie,
temat I
organizacja ruchu przy Poniatowskiego:
organzacją ruchu, a więc podejmowaniem decyzji w zakresie oznakowania ulic zajmuje się Starosta, niezależnie od tego , czy ulica jest drogą powiatową czy miejską. O zagrożeniach wynikających ze zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic 11-go Listopada i Poniatowskiego informowaliśmy Zarząd Dróg Powiatowych, a na grudniowej sesji RM jeden z radnych złożył w tej sprawie interpelację, która zostanie przesłana do ZDP. Mam nadzieję, że z odpowiednim skutkiem.

odnośnie przebudowy ulic Zamojskiej i Kościuszki:
miasto złożyło dwa wnioski do Marszałka Woj. Lubelskiego.
W projekcie budżetu województwa znalazło się początkowo tylko jedno zadanie, a mianowicie przebudowa Zamojskiej na odcinku do ul. Szwajcarskiej. Niestety ze względu na brak środków finansowych również to zadanie zostało przesunięte na listę rezerwową. Staramy się przekonywać Zarząd Województwa i Zarząd Dróg Wojewódzkich, aby ze względu na katastrofalny stan drogi, koleiny itd. nie rezygnować z przebudowy. Czekamy na decyzję. Ze środków własnych miasto nie jest w stanie udźwignąć takich kosztów.
życzę wszystkim użytkownikom forum wszelkiej pomyślności w nowym 2010 roku
Janusz Rosłan

Temat postu:
PostWysłany: Pon 10:01, 04 Sty 2010 
Niemowa
Niemowa

Gdzie można znaleźć projekt przebudowy ulicy Kościuszki?

Temat postu:
PostWysłany: Pon 13:20, 11 Sty 2010 
Niemowa
Niemowa

Urząd Miasta dysponuje jednym egzemplarzem projektu budowlanego przebudowy ulicy Kościuszki. Można się z nim zapoznać w referacie GKI mieszczącym sie przy ul. Kościuszki 13.
pozdrawiam
Janusz

Temat postu:
PostWysłany: Pon 21:26, 11 Sty 2010 
Niemowa
Niemowa

Dziękuję bardzo.

Temat postu:
PostWysłany: Pią 1:35, 29 Sty 2010 
Gaduła
Gaduła

W ostatnim czasie miałem okazję brać udział w pracach Departamentu Inwestycji Zagranicznych w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA - przeglądałem różne projekty, programy itp. i nigdzie nawet słowem nie było wzmianki o Biłgoraju, natomiast takie miasta jak Lubartów, Janów Lubelski, Zamość pojawiały się jako potencjalne miasta dla inwestorów. Nie ma też Biłgoraja w bazie greenfield/brownfield, czyli bazie, w której miasta oferują tereny pod inwestycje.

Moje pytanie brzmi - czy to, że nie znalazłem informacji odnośnie Biłgoraja oznacza, że jesteśmy tacy fajni i nie potrzeba nam inwestorów, czy też nie mamy im nic do zaoferowania? Czy Urząd Miasta prowadzi jakieś działania w celu pozyskiwania inwestorów zagranicznych?

Pozdrawiam,
zainteresowany.

Temat postu:
PostWysłany: Wto 15:21, 02 Lut 2010 
Niemowa
Niemowa

To bardzo przykre, ale nie wiele możemy potencjalnemu inwestorowi zaoferować. Nie mamy dużych terenów inwestycyjnych, które byłyby własnością miasta. Kilka lat temu (2003-2005) zorganizowałem szereg spotkań z właścicielami terenów przeznaczonych w studium pod inwestycje, a znajdujących się po prawej stronie ul. Batorego,(od J.P.II w kierunku Dąbrowicy). Ceny, jakie proponowali właściciele gruntów były ogromne (wówczas min. 50zł/m2). Miasta nie stać było, aby za takie pieniądze nabywać grunty pod potencjalne inwestycje. A ponadto wiele osób nie było wogóle zainteresowanych sprzedażą. Nie było więc możliwości nabycia kilkunastu, czy kilkudziesięciu kolejnych działek, których łączna powierzchnia wyniosłaby np. 10ha. Dla porównania dodam, że w tym samym czasie burmistrz Janowa kupował grunty po 3 do 5 zł za m2.
W opracowywanym obecnie planie zagospodarowania będą tereny przeznaczone pod przemysł, ale niezmieni to faktu, że stanowią one własność prywatną.
pozdrawiam
Janusz

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 179 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Szukaj:
Skocz do: