Obecny czas: Pon 9:17, 24 Wrz 2018

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Sob 13:04, 29 Maj 2010 
Bywalec
Bywalec

Miejscowość: Biłgoraj
masz racje ale tak samo w Biłgoraju jest Starostwo i jakoś dogadać sie jednak nie potrafią

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pon 10:11, 31 Maj 2010 
Administrator
Administrator

Miejscowość: Biłgo
Panie burmistrzu, kiedy zostanie oddana do użytku kryta trybuna na stadionie OSiR? W umowie z wykonawcą jest zapisana data 31 maja 2010, ale ten termin mija dzisiaj, a do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 16:30, 02 Cze 2010 
Moderator
Moderator

Panie Januszu czemu prace na ul. Konopnickiej zostały wstrzymane? Porozpierniczane wszystko, wjazdy na posesje miały być rozkopane tylko na pare dni, a tu już kolejny tydzień zostawiam samochód na ulicy i do tego robotników nawet już nie widuję.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 22:33, 09 Cze 2010 
Praktyk
Praktyk

Czy w naszym mieście nie można czyścić ulic wieczorami, nocą czy wczesnym rankiem? Dziś na Kościuszki, w samo południe posuwa się wielki cleaner a za nim sznurek samochodów. Czy nie można, jak w dużych miastach, wykonać tych czynności w ww porach?

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 23:09, 09 Cze 2010 
Moderator
Moderator

w nocy też jeździ

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 23:17, 09 Cze 2010 
Praktyk
Praktyk

Ja go mijałem dzisiaj w samo południe na Kościuszki. To wychodzi na to, że w nocy zasuwa po osiedlu np. Batorego a w dzień, ciach na główne drogi :D. gdzie tu sens i logika :roll:

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 23:24, 09 Cze 2010 
Maniak
Maniak

no bo chlop na etat zatrudniony toz z miotla nie bedzie biegal jak ma w papierach kierowca

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Wto 8:40, 15 Cze 2010 
Niemowa
Niemowa

Przepraszam, że od tak dawna się nie odzywałem na forum.
Odpowiem na kilka pytań:
1) kiedy zwolnię osobę odpowiedzialną za środki unijne?
ktoś mądrze napisał, że "powinienem zwolnić Urząd Marszałkowski", bo zapewniam, że nasze wnioski są napisane bardzo dobrze. Tylko nieliczni otrzymują dotacje, wystarczy sprawdzić na listach zamieszczanych na stronach Urzędu Marszałkowskiego. Niech mi ktoś odpowie dlaczego Frampol otrzymał dotację na budowę hali, a nie Biłgoraj? (czyżby hala we Frampolu miała większe znaczenie dla rozwoju Województwa niż hala w Biłgoraju?) Niech ktoś wytłumaczy dlaczego Zarząd Województwa zmienił kolejność na liście rankingowej? (dużo o tym pisała prasa). Czy mam się może zapisać do konkretnej partii, żeby być bardziej skutecznym? Robimy co możliwe, aby pozyskać jak najwięcej środków zewnętrznych, wychodzi to nie najgorzej, ale sam nie jestem zadowolony z efektów. Poczekajmy do końca czerwca - powinny zapaść decyzje w sprawie hali i BCK.
Dzisiaj napisałem już za dużo, kiedyś może napiszę wspomnienia.

2)Ul. Kościuszki - "gdyby burmistrz chciał, to by załatwił przebudowę".
Osobie, która to napisała proponuję, aby się ujawniła, ja jej pomogę w kampanii wyborczej, a jak już zostanie burmistrzem, to wszystko załatwi.
Zapewniam, że chcę, aby przebudowano Kościuszki i Zamojską, i że wszystko jest na dobrej drodze. Nie zapominajcie Państwo, że dzięki moim staraniom zrobiona została ul. Tarnogrodzka, ul. Lubelska i ul. Krzeszowska i pierwszy etap przebudowy Zamojskiej. Z czasem, może jeszcze w tym roku ZDW zacznie robić kolejny etap przebudowy Zamojskiej, a w przyszłym ul. Kościuszki.
Proszę też nie zapomniać o ul. Poniatowskiego, 400 Lecia, Cichej, Okulickiego, Maczka, M. Konopnickiej, Wiejskiej, Armii Krajowej i jej odnogach. Takich inwestycji w latach wcześniejszych nie było. Jednocześnie przepraszam mieszkańców ul .Konopnickiej za utrudnienia. W środę (16.06.), poraz kolejny, spotykam się z wykonawcą zadania, aby tak dostosował harmonogram prac, żeby dla mieszkańców było to jak najmniej uciążliwe.

3) kiedy trybuna?
ze względu na ostrą zimę i mokrą wiosnę termin oddania trybuny przesunięto na koniec lipca.
4) zamiatanie ulic - ulice zamiatane są przede wszystkim w godzinach nocnych. Ja cieszę się, że wreszcie są zamiatane. Korki w mieście są codziennie, a jak czasami przejedzie zamiatarka, to nie widzę w tym tragedii, ale uwagę tak czy inaczej przekażę do PGK z prośbą o uwzględnienie.

5) nieterminowe składanie wniosków o dotację celową -
istotnie "zawaliłem" wniosek na kolektory słoneczne ( z tym że nie był to wniosek o dotację celową, lecz w normalnej procedurze konkursowej), czekając na II edycję składania wniosków. Nikt nie mógł przewidzieć, że Zarząd Województwa Lubelskiego zrezygnuje z drugiego naboru, przeznaczając całą kwotę na wnioski z pierwszego naboru.
Z pewnością poniosę konsekwencje zaniedbania - trudno. Przepraszam mieszkańców za pozbawienie ich szansy na dofinansowanie solarów ze środków unijnych. Na pocieszenie dodam, że bardzo korzystny program ma Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, który skierowany jest do osób fizycznych.
O innych zaniedbaniach nie wiem.
Pozdrawiam
Janusz

Dodany po 21 godz 32 min:

Dzisiaj o planach zagospodarowania.
Pięć lat opracowywany był "malutki" plan dla terenu po prawej str. Armii Kraków. Projektanci sporządzili 5 różnych wersji, plan przeszedł wszystkie uzgodnienia, a Rada Miasta go nie uchwaliła. Pieniądze wydane, a efektu brak. Dlaczego? Bo kilku właścicieli w przyszłości chce inwestować w terenach zalewowych i plan uniemożliwiłby im realizację ich zamierzeń.
Dlaczego o tym piszę? Bo proszę sobie wyobrazić ile będzie problemów z planem dla niemal całego miasta?! Ile będzie niezadowolonych osób, których działki w planie przeznaczone będą pod zieleń miejską lub tereny przemysłowe? Wiadomo, że najwyższą wartość mają działki budowlane pod mieszkalnictwo jednorodzinne.
Miasto ma opracowane studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. W tym dokumencie są przewidziane tereny pod przemysł. Plan musi być zgodny ze studium, a zatem Biłgoraj będzie miał tereny pod inwestycje, które w dalszym ciągu stanowić będą własność prywatną. Kiedyś wyliczałem, że musielibyśmy wydać ponad 30 mln zł, aby nabyć grunty, które następnie moglibyśmy przeznaczyć pod inwestycje. Tych pieniędzy nie mamy. A chcąc sprzedać działki inwestorowi również musimy ogłosić przetarg. Taka operacja oznaczałaby zamrożenie środków budżetowych.
Podsumowując: tereny pod inwestycje przemysłowe będą, ale stanowić będą własność prywatną.
Kiedy będzie uchwalony plan? Moim zdaniem procedura potrwa jeszcze ok. 2 lat. Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej zapraszam na rozmowę.
pozdrawiam
Janusz

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Wto 20:59, 15 Cze 2010 
Bywalec
Bywalec

Po pierwsze panie Burmistrzu prosze nie pisać "Z pewnością poniosę konsekwencje zaniedbania - trudno." bo mnie to obraża. Sprawa kolektorów i możliwość pozyskania paru mln złotych to nie rozlane mleko gdzie można rzucić "trudno" i zapomnieć. Nie apeluje o bicie sie w pierś i bielgrzymke na kolanach do Czestochowy, ale poważne podejście do sprawy.
2. Kazdy zdaje sobie sprawe że z Planem Zagospodarownia nie jest łatwo i zawsze będą ludzie nie zadowoleni, lecz bez niego nasze miasto nie bedzie sie rozwijać i dalej bedziemy stali w miejscu.
3. Sprawa ulic kościuszki, zamojska wiemy dobrze że to zależy od województwa. Z Lubelską sie udało to zachęcam do dalszych starań. z tą ul krzeszowska to jednak jest nadużycie, udało sie wyremontować 340m!!
Dlaczego przebudowa kawałka zamojskiej zamiast 600tyś 30%( pana zapowiedzi w BTK) skończyła sie udziałem miasta w wysokości 2mln 70% ?
4. Sprawa środków z UE. Rozumiem że sprawa Hali to skandal, już pan napisał dlaczego i każdy który śledzi temat bardzo dobrze o tym wie. Lecz to nie zmienia niskiego poziomu pozyskiwnia środków. Janów w 2009 pozyskał 56mln zł dotacji ( 2x wiecej niż nasze miasto przez 2 pana kadencje!!) Trzymam kciuki za BCK, Plac Wolności. Mam nadzieje że sie uda
5. Tereny inwestycyjne nawet jak bedą, ale w rekach prywatnych to nic nie zmieni. Przecież wiekszy inwestor nie przyjedzie do Biłgoraja i nie bedzie sie dogadywał z 20 osobami, którzy bedą mieli po 5-6 arów żeby łaskawie pozwolonu mu zainwestować swoje pieniadze właśnie tutaj. Niech miasto wykupi na początek z 3-4 ha aby mogło coś zaproponować, wiem że to bedzie kosztować ale nie mamy wyjścia.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 16:22, 23 Cze 2010 
Niemowa
Niemowa

Drogi Mac,
1)Nie wiem, czym mogłem Pana obrazić pisząc, że poniosę konsekwencje? W moim przekonaniu nie ma w tym nic, co mogłoby kogokolwiek obrazić! Urząd, być może pełnię nieudolnie (to sprawa oceny przez wyborców), ale z pewnością traktuję z najwyższą powagą.
Chcę, żeby Pan wiedział, że w woj. lubelskim są 234 gminy, a jedynie 12 złożyło wnioski na kolektory, z tego 9 otrzymało dofinansowanie. Nawet stawiany za wzór Janów nie złożył wniosku w tej sprawie. Nikt nie mógł bowiem przewidzieć, że Zarząd Województwa zmieni harmonogram składania wniosków i całe środki przeznaczy na pierwszy nabór.
2)Prace nad planem zagospodarowania przebiegają zgodnie z harmonogramem i tak jak Panu zależy mi na jak najszybszym jego uchwaleniu.
3) Prace remontowe przy ul. Krzeszowskiej będą kontynuowane w tym roku.
4) Wg danych, które posiadam, a można się z nimi zapoznać na stronach Urzędu Marszałkowskiego, Janów Lubelski pozyskał w latach 2008-2010 - 43 809 216,55zł, a nie 56mln w roku 2010. Kolejny wniosek na kwotę 3 529 603zł jest po ocenie merytorycznej i czeka na decyzję Zarządu Województwa Lubelskiego. Większość środków, bo aż 22 523 125 Janów pozyskał na budowę kanalizacji sanitarnej, którą Biłgoraj już ma. (Miasto skanalizowane jest w 98%). To i tak ogromny sukces Janowa i gratuluję burmistrzowi operatywności. Biłgoraj w tym samym czasie (2008-2010) pozyskał 13 554 712,19zł, a na liście rezerwowej są zadania o wartości dofinansowania ze środków unijnych 57 969 226zł (hala, BCK i obwodnica), co razem dałoby kwotę 71 523 938zł. Mam ndzieję, że przynajmniej sporą część tych środków uda się pozyskać, a wówczas nasza pozycja wobec Janowa znacznie się poprawi.
5) dlaczego na przebudowę Zamojskiej wydaliśmy aż 2 mln zł?
Bo mieliśmy do wyboru, albo realizujemy zadanie przekazując aż 70% środków, albo Zarząd Dróg Wojewódzkich rezygnuje z wykonania inwestycji w Biłgoraju. Wspólnie z Radą Miasta zaakceptowaliśmy warunki ZDW i podpisałem umowę z Marszałkiem.
6) po uchwaleniu planu zagospodarowania miasto powinno, w miarę możliwości finansowych, przystąpić do wykupu gruntów od właścicieli prywatnych.
pozdrawiam
Janusz

Dodany po 8 min:

Winien jestem odpowiedź Flowerowi,
rozmawiałem z dyr. M. Kurzyną na temat zamykania boiska w soboty i niedziele. Aby było czynne należy zatrudnić kolejnego pracownika, gdyż nie można zostawiać boiska bez dozoru. Czynimy starania, aby znaleźć środki na zatrudnienie kolejnej osoby.
pozdr.
Janusz

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Czw 1:10, 24 Cze 2010 
Moderator
Moderator

A ja chciałabym wiedzieć, po co są wysypywane kamyki na ulicy Kościuszki, kiedy ktoś się zajmie garbami na Wiejskiej i drogą do Zamościa? Jakoś w Hedwiżynie można było zrobić drogę... ;/

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Czw 10:06, 24 Cze 2010 
Małomówny
Małomówny

Miejscowość: biłgoraj-śródmieście
Moje pytanie nie będzie nowe z tego względu że o tym jest mowa już kilkanaście lat. A mianowicie chodzi o zbiornik retencyjny na CZARNEJ ŁADZIE czy bierze się takie plany pod uwagę ? Jak wiadomo rzeka ta pomimo melioracji wiosną tego roku znów wylała.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Czw 15:59, 24 Cze 2010 
Bywalec
Bywalec

Metallinka napisał(a):
A ja chciałabym wiedzieć, po co są wysypywane kamyki na ulicy Kościuszki, kiedy ktoś się zajmie garbami na Wiejskiej i drogą do Zamościa? Jakoś w Hedwiżynie można było zrobić drogę... ;/

Właśnie, co za kretyn miał taki **** pomysł żeby wysypać te kamyczki? Powinni ukamienować tego idiotę co to wymyślił.

Metallinka: Łaaał, pierwszy raz młody się ze mną zgadza... A tak BTW, używaj bardziej cenzuralnych słów. Pozdro, siostra :D

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pią 23:39, 25 Cze 2010 
Moderator
Moderator

Metallinka napisał(a):
Jakoś w Hedwiżynie można było zrobić drogę... ;/
Nie ma to jak porównywać miasto do wsi gdzie jest jedna ulica. Naprawdę, na sieć dróg wydają tam takie kolosalne pieniądze... Po prostu nowa metropolia sie rodzi. :roll:
W Błg nie jedną już zrobili i raczej sie na tym nie skończy.. Więc argument wzięty z d*** :wink:

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Sob 8:48, 26 Cze 2010 
Moderator
Moderator

W tym momencie mi chodziło o drogę z Biłgoraja do Woli Dużej... ;) Tam jest jedna wielka masakra!!

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Szukaj:
Skocz do: