Obecny czas: Wto 22:16, 18 Wrz 2018

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Konserwacja podwozia samochodu
Nieprzeczytany postWysłany: Nie 11:11, 31 Sty 2016 
Małomówny
Małomówny

Witam! Moja pierwsza zima golfem przejeżdżona, jak się teraz okazało golfika łapie ruda na progach. Gdy to zobaczyłem pojechałem do miejscowego lakiernika. Obejrzał golfa i powiedział że może zrobić mi progi, i od razu polecił konserwacje podwozia. Zaglądaliśmy tam i teoretycznie nie wygląda najgorzej. Do tego zaoferował mi polerkę lakieru i ogólną korektę.
Ceny jakie powiedział:
-progi + polerka =250zł
-konserwacja podwozia = 200zł
W tym wszystkim korekta lakieru,odprysków. + do tego mój materiał.
Cena wydaje się super, ale nie o to tu chodzi. Nie ufam jakoś temu gościowi, z progami sam sobie nie poradzę. Dlatego chciałbym sam wyczyścić podwozie + pomalować bitgumem(tak jak polecił lakiernik).

Pytanie: czy jestem w stanie sobie z tym sam poradzić? I czy konieczne jest malowanie podwozia sprężarką?

Chodzi o to że po pierwsze chciałbym zaoszczędzić pieniądze, a mam sporo wolnego czasu. A druga sprawa to taka że lakiernik nie wydaje mi się pierwsza klasa i myślę że lepiej od niego przygotował bym materiał do malowania.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pon 11:07, 01 Lut 2016 
Słuchacz
Słuchacz

To faktycznie nie jest drogo. Jeśli gościo byłby sprawdzony to spokojnie mógłbyś mu dac samochód. Ale jeśli nie ufasz oraz jeśli cena jest dla Ciebie podejrzana to sam się tym zajmij. Na stronie jest artykuł o tym jak się za to zabrać:
http://www.autopasje.pl/konserwacja-pod ... d-korozja/

Powiem Ci,że nie jest to tak skomplikowane jak sie czasami o tym myśli. Spokojnie sobie poradzisz samodzielnie. Ja ostatnio się za to zabrałem i całkiem nieźle mi to poszło.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Sob 8:00, 13 Lut 2016 
Niemowa
Niemowa

Znajomy kupił samochód w którym podwozie było tak zakonserwowane, że zakrywało jego defekty. Wszystko skończyło się źle bo auto było unieruchomione. Na szczęście transport aut pomógł dowieść nam samochód do domu. Ale było sporo problemów.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pon 15:02, 22 Lut 2016 
Niemowa
Niemowa

Ja zawsze sam maluję podwozie, nie trzeba do tego używać sprężarki do malowania. Jak jesteś ogarnięty to bez trudu sobie poradzisz, w necie jest masa porad.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Wto 4:31, 31 Maj 2016 
Bywalec
Bywalec

To prawa. O ile chodzi o kwestie motoryzacyjne, na forach samochodowych można znaleźć bardzo ciekawe porady w zakresie konserwacji czy drobnych napraw samochodu. Sama na jednej z takich właśnie stron natrafiłam na wiele pozytywnych opinii na temat oleju samochodowego marki Amsoil i regularnie go kupuję na http://chemiasamochodowa24.pl

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 17:08, 01 Cze 2016 
Niemowa
Niemowa

Można to bez problemu ogarnąć samemu. Szkoda przepłacać za takie proste rzeczy w warsztatach ;)

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Czw 17:10, 01 Wrz 2016 
Niemowa
Niemowa

Co to za Golf ktory wymaga takich rzeczy? Ogolnie auta ktore maja nawet 12-15 lat nie wymagaja konserwacji. Są fabrycznie dobrze zakonserwowane i nikt takich rzeczy nie robi.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Czw 12:06, 15 Wrz 2016 
Niemowa
Niemowa

Witam :) Jeśli szukasz produktów, które idealnie sprawdzą się jako konserwacja, to zachęcam, żeby skorzystać z oferty tego sklepu: https://eport2000.pl/boll.html - znajomy twierdzi, że sklep ma produkty na wysokim poziomie oraz, jak można zauważyć, fajny wybór. Na pewno znajdziesz coś, co pomoże odpowiednio zadbać o auto.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Sob 16:35, 01 Paź 2016 
Niemowa
Niemowa

dzieki za pomoc

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pon 12:40, 15 Maj 2017 
Niemowa
Niemowa

Witam interesuje mnie naprawa ciężarówek śląsk znacie może jakąś dobrą firme ? Fajnie jakby też w ofercie mieli właśnie konserwację podwozia, będę wdzięczny za polecenie jakiegoś dobrego serwisu ;)

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Czw 8:57, 06 Lip 2017 
Niemowa
Niemowa

Dobrze wiedzieć.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pon 11:45, 20 Lis 2017 
Niemowa
Niemowa

Kolego, 250zl za zrobienie progów plus korekta lakieru? To chyba jak Ci szmatą przetrze :)
Sprawdź sobie ceny takich usług i pamiętaj że jak coś jest za tanie to na pewno nie jest dobre. Polerkę na takim poziomie możesz sobie samemu zrobić ręcznie jak masz dużo czasu. Pasta, fibra i jedziesz, zawsze efekt będzie lepszy od tego co masz. Na koniec walisz dobry trwały wosk, np. taki: https://cleantechco.pl/sklep/pielegnacja-lakieru/premium-liquid-wax/ i masz na kilka miesięcy piękny lakier.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Szukaj:
Skocz do: