Obecny czas: Pon 0:58, 10 Gru 2018

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Swiętowanie miedzy innymi rocznicy Powstania warszaskiego
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 10:55, 01 Sie 2012 
Maniak
Maniak

Miejscowość: Biłgoraj
Witam,
Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale mimo to napiszę. Coraz częściej podczas wszelkiego rodzaju rocznic "klęsk narodowych" słychać głosy z prawej strony, że nie celebrujemy tych dat godnie. Dziwnie się składa, że nakazuje się nam pamiętać przede wszystkim o tych najgorszych chwilach jak: powstania (najbardziej o tych które skończyły się sromotnym łomotem i bezsensowną śmiercią), konstytucja 3 maja(chyba tylko dlatego, że była jedną z pierwszych, bo przecież od późniejszych zaborów nas nie uchroniła). Oczywiście trzeba pamiętać o tych wydarzeniach, ale nie wydaje mi się, żeby w jakichś sposób gloryfikować ludzi w nich uczestniczących. "Gloria victis"...ok tylko czy przegrywania chcemy uczyć następne pokolenia? Wydaje mi się, że na przykład dzisiaj 1 sierpnia powinniśmy wywieszać czarne flagi i opłakiwać bezsensowne decyzje przez które zginęło setki tysięcy osób. Wydaje mi się, że trzeba mówić o tych wydarzeniach, ale zawsze podkreślać, że były nieprzemyślanym błędem, czy zbyteczną i przedwczesną radością. Wiem, że tego typu zrywy były zawsze naszą cechą, ale może czas wyciągnąć z tego wnioski? Zawsze zastanawiało mnie dlaczego nie ma święta państwowego z okazji rocznicy bitwy pod Grunwaldem. Wielkie zwycięstwo, które rzutowało w bardzo pozytywnym świetle na naszą przyszłość. Niestety etos umęczonego Polaka nie wiedzieć czemu na to nam nie pozwala. Może już wystarczy tej martyrologii?
Co o tym myślicie?

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 16:30, 01 Sie 2012 
Praktyk
Praktyk

Miejscowość: Biłgoraj / Mölln
Witaj Misiek,ano zagląda tu pewnie jeszcze garstka osób z dawnego grona bywalców.Co do Twojego postu to niestety ale zgadzam się z Tobą.Większość świąd państwowych ma niestety ten negatywny podźwięk.Rozumiem świętować, uczcić pamięć ale bez przesadyzmu jak to co niektórzy w naszym kraju robią.Odnośnie bitwy pod Grunwaldem to powiem Ci że naprawdę dość ciekawy przykład dałeś. Dlaczego to nie jest święto państwowe???? Myślę że oprócz tej daty znalazło by się jeszcze kilka które nie są czczone pamięcią no ale co zrobić...widać są mądrzejsi od nas tam na górze którzy wiedzą co robić lepiej.Ode mnie jak na razie tyle w tym temacie, czekam na rozwój (mam nadzieję).

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pią 17:58, 03 Sie 2012 
Profesjonalista
Profesjonalista

Miejscowość: Tewkesbury
Stara gwardia wpada od czasu do czasu, a za to ze na forum dzieje sie to co sie dzieje nalezy podziekowac zielonym i czerwonym.

JohnnieWalker: Dałbyś sobie siana już bo nudny się zaczynasz robić ;] Ty jako moderator za to strasznie nawojowałeś :)

Wracajac do tematu, upraszczasz mis. kilka dni temu na stronie radia tok.fm odsluchalem dyskusje pomiedzy publicystami Rzeczpospolitej i Krytyki Politycznej. Dziennikarz lewicowy wymienial prawicowcow ktorzy bardzo negatywnie wypowiadali sie na temat powstania i lewicowcow ktorzy prezentowali odmienne stanowisko.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Pon 13:58, 06 Sie 2012 
Maniak
Maniak

Miejscowość: Biłgoraj
Może masz rację, że udzieliło mi się to dzielenie Polakow na prawą i lewą stronę... No nie przychylnie wypowiadali się J.K. Mikke, W. Cejrowski czy Paweł Kukiz, którzy kojarzeni są z prawicowymi poglądami.
Z drugiej strony jednak drążenie tematu też nie ma sensu. Jedyne co możemy zauważyć na bazie rocznicy powstania , to pogłębiający się podział między Polakami. Obawiam się, że najgorsze dopiero nadejdzie i trzeba się będzie opowiedzieć za którąś ze stron. Szkoda tylko, że to wszystko jest takie miałkie, okraszone sloganami i wyzwiskami. Dziwno i straszno.

Temat postu:
Nieprzeczytany postWysłany: Śro 19:26, 08 Sie 2012 
Profesjonalista
Profesjonalista

Miejscowość: Tewkesbury
JohnnieWalker: Dałbyś sobie siana już bo nudny się zaczynasz robić ;] Ty jako moderator za to strasznie nawojowałeś :)

W przeciwienstwie do Ciebie, probowalem. Np udalo mi sie sprowadzic na forum burmistrza zas Tobie udawalo sie zamykac dyskusje. Poza tym nowi moderatorzy mieli miec za zadanie rozkrecac dyskusje, zakladac nowe tematy itd. (po mojej interwencji/prosbie skierowanej do czerwonych doszlo do zmiany moderatorow). Mozesz przesledzic jak to robil Quattro. Wiele z zakladanych przez niego tematow to byla czysta reklama PO, ale przynajmniej chlopak sie staral. A wy?
Niestety czerwoni wybrali jak wybrali i gdzie dzieki temu jest forum kazdy widzi.

@Misiek
Wymieniasz tylko prawiczkow ktorzy krytykuja w obecnych czasach, ale nie nalezy zapomonac o osobach wiekszego kalibru ktore zmarly jakis czas temu. Mam tu na mysli prof. Pawla Wieczorkiewicza (jego matka brala udzial w powstaniu) czy tez Stefan Kisielewski).

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość

Szukaj:
Skocz do: