Obecny czas: Nie 23:21, 18 Lut 2018

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzinaZamknięte forum Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Biłgorajski Fundusz Stypendialny dla...
PostWysłany: Sob 12:25, 29 Kwi 2006 
Stały bywalec
Stały bywalec
Offline

Posty: 461
Rejestracja: Sob 18:11, 15 Kwi 2006
Miejscowość: Krk
Biłgorajski Fundusz Stypendialny, w skrócie BFS, został powołany do życia we wrześniu 2000 roku.
Cytuj:
"Pomoc w formie stypendiów skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (w porozumieniu z władzami samorządowymi) i ponadpodstawowych oraz studentów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, mających inne szczególne osiągnięcia w szkole lub na uczelni oraz dla których pomoc finansowa jest niezbędna dla dalszego kształcenia."
Jednak pozostaje nam pytanie co z uczniami LO. Sądzę, że uczniowie Liceum mają większe wydatki niż ich młodsi koledzy. Nie krzyczą jednak :"Co z nami?". Czy nie powinno się i o nich zadbać. Takie 50 złotych miesięcznie to dla wielu licealistów bardzo dużo. Powinniśmy również pamiętać, że to właśnie od liceum zależy co będziemy robili w naszym życiu. Już tutaj musimy wybrać profil klasy,, by potem zdać maturę z odpowiednich przedmiotów i wygrać walkę o miejsce na uczelni. Pieniądze pomogły by wielu w dokształcaniu się, wzbogaciły by możliwości przynajmniej kilku potrzebujących licealistów, czy to nie jest dużo?? Przecież wielu ma odpowiednie warunki do nauki, a Ci którzy takich nie posiadają są tylko śladowy procentem wśród wszystkich licealistów.

Niepokoi mnie również postawa Fundacji im. Stefana Batorego. Jest ona głównym sponsorem wszystkich stypendiów w Biłgoraju. Niepokojące jest to że co roku pieniądze które dostaje BFS są coraz mniejsze. Oto statystyki:

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej uzyskała dofinansowanie z Fundacji im. Stefana Batorego:
w roku 2001 - kwotę 27.500 zł.
w roku 2002 - kwotę 30.000 zł.
w roku 2003 - kwotę 21.400 zł.
w roku 2004 - kwotę 20.000 zł.
w roku 2005 - kwotę 20.000 zł.
Uważam, że powinno się coś zrobić w tym kierunku, żeby te dofinansowania miały tendencje zwyżkową a nie spadkową.
Ważne jest jednak to, że ktoś dostaje te pieniądze i może je trafnie wykorzystać według własnych potrzeb:

Cytuj:
„Fundacja współpracowała z Miastem Biłgoraj w zakresie stypendiów dla młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. W 2001 roku Miasto Biłgoraj przekazało na stypendia kwotę 16.800 zł. W roku szkolnym 2001/2002 stypendia w wysokości 40 zł miesięcznie otrzymuje 49 uczniów biłgorajskich szkół podstawowych, którzy legitymowali się średnią ocen co najmniej 5,5 oraz 37 biłgorajskich gimnazjalistów, legitymujących się wynikiem co najmniej 5,2 otrzymywali stypendium miesięczne w wysokości 50 zł.
W roku szkolnym 2002/2003 stypendia Burmistrza Miasta Biłgoraja otrzymało 62 uczniów szkół podstawowych w wysokości 40 zł miesięcznie i 39 uczniów gimnazjów w kwocie 50 zł miesięcznie.”


Podsumowywując działanie BFS, możemy powiedzieć ze jest ono bardzo wydatne i przydatne dla młodzieży Biłgorajskiej. Zachęcam wszystkich potrzebujących do zgłaszania się po stypendia, to nie jest wstyd, a pieniądze przydały by się każdemu.

_________________
Nauczyciele to skarb, wiec powinniśmy ich zakopać :D POZDRAWIAM


Góra
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Zamknięte forum Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Szukaj:
Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template created by Sharky from support phpBB BoardBB.pl