Obecny czas: Wto 10:24, 20 Lut 2018

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 8:52, 01 Lis 2007 
Stały bywalec
Stały bywalec

Miejscowość: Znienacka
heniek666 napisał(a):
Flower napisał(a):
milka napisał(a):
gorzej jak którys włączy lewy kierunek, nie wiadomo czy śmiać się czy płakac nad jego ułomnością.

Na rondzie włącza się takie same kierunki jak na zwykłej krzyżówce tylko dodatkowo przy zjeździe z ronda zawsze włącza się prawy, czyli jak ktoś na rondzie chce skręcić w lewo to powinien włączyć lewy kierunek i dopiero przy zjeździe zamienić go na prawy :!: :wink:

a w jakim celu masz wlaczac lewy kierunek? wjezdzasz na rondo a pozniej tylko sygnalizujesz zjazd, oczywiscie odpowiednio wczesniej, a wlaczajac lewy mozesz spowodowac wrazenie ze masz zamiar jechac pod prad, bo przeciez lewy kierunek oznacza zmiane toru lub kierunku jazdy w lewa strone. rondo to nie krzyzowka :wink:
A jednak tego uczą na kursach :D. A jak na egzaminie byś nie włączył kierunku wjeżdżając na rondo to pewnie byś oblał.

Temat postu:
PostWysłany: Czw 16:27, 01 Lis 2007 
Specjalista
Specjalista

Miejscowość: wiem ze twoja stara pierze w rzece?!?!?!?
kaczy napisał(a):
heniek666 napisał(a):
Flower napisał(a):
milka napisał(a):
gorzej jak którys włączy lewy kierunek, nie wiadomo czy śmiać się czy płakac nad jego ułomnością.

Na rondzie włącza się takie same kierunki jak na zwykłej krzyżówce tylko dodatkowo przy zjeździe z ronda zawsze włącza się prawy, czyli jak ktoś na rondzie chce skręcić w lewo to powinien włączyć lewy kierunek i dopiero przy zjeździe zamienić go na prawy :!: :wink:

a w jakim celu masz wlaczac lewy kierunek? wjezdzasz na rondo a pozniej tylko sygnalizujesz zjazd, oczywiscie odpowiednio wczesniej, a wlaczajac lewy mozesz spowodowac wrazenie ze masz zamiar jechac pod prad, bo przeciez lewy kierunek oznacza zmiane toru lub kierunku jazdy w lewa strone. rondo to nie krzyzowka :wink:
A jednak tego uczą na kursach :D. A jak na egzaminie byś nie włączył kierunku wjeżdżając na rondo to pewnie byś oblał.

co z tego ze ucza jak jest to glupota, a na egzaminie bym sie zapytal egzaminatora jaki jest sens wlaczania lewego kierunku jak wjezdzajac na rondo skrecam w prawo.

zreszta Adam przeczytaj sobie: http://www.motogazeta.mojeauto.pl/cms/index.php/36483 :wink:

Jestem zuchwały, bezczelny, zachłanny i co?
Od kiedy pamiętam chciałem zobaczyć wszystko

Temat postu:
PostWysłany: Czw 17:00, 01 Lis 2007 
Administrator
Administrator

Miejscowość: Biłgo
Wjeżdżając na rondo nie masz dwóch kierunków jazdy do wyboru, a w takich sytuacjach kierunkowskazu się nie używa. Jednak dając np. lewy kierunek inni kierowcy wiedzą gdzie konkretnie jedziesz, a więc jest to jakaś dodatkowa informacja, która czasem może być pomocna.

Temat postu:
PostWysłany: Pon 17:46, 04 Lut 2008 
Bywalec
Bywalec

Miejscowość: Biłgoraj
Flower napisał(a):
milka napisał(a):

jeżeli masz prawo jazdy to uprzedzaj kiedy wyjeżdżasz na miasto, a jeśli nie masz to lepiej nie rób :twisted: :twisted:

Temat postu:
PostWysłany: Pon 17:49, 04 Lut 2008 
Moderator
Moderator

Miejscowość: z Internetu
milka napisał(a):
jeżeli masz prawo jazdy to uprzedzaj kiedy wyjeżdżasz na miasto, a jeśli nie masz to lepiej nie rób :twisted: :twisted:

:shock:

Temat postu:
PostWysłany: Pon 20:28, 04 Lut 2008 
Bywalec
Bywalec

Primek napisał(a):
milka napisał(a):

:shock:

też uważasz że na rondzie obowiązują takie same zasady jak na krzyżówce???????
czy te "gały" są z innego powodu???????? :> :>

Temat postu:
PostWysłany: Pon 21:03, 04 Lut 2008 
Moderator
Moderator

Flower ma rację co do kierunkowskazów

Temat postu:
PostWysłany: Pon 21:10, 04 Lut 2008 
Bywalec
Bywalec

ręce opadają. ty też lepiej nie jeździj. poczytajcie sobie dokładnie, a dopiero potem komentujcie. na rondzie używa się tylko kierunkowskazu zjazdowego (prawego). ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Temat postu:
PostWysłany: Pon 22:05, 04 Lut 2008 
Moderator
Moderator

instruktorzy na prawko są innego zdania

Temat postu:
PostWysłany: Pon 22:28, 04 Lut 2008 
Moderator
Moderator

Z tego co słyszałem to milka ma racje. Teraz to się podobno zmieniło i nie używa się lewego kierunkowskazu. Można to wyjaśnić w prosty sposób. Kierowca wjeżdżając na rondo wjeżdża na zawiniętą drogę jednokierunkową z czterema odjazdami w prawo i tyle. Narysujcie sobie prosty odcinek jednokierunkowej z czterema odjazdami w prawo i zobaczycie jak używać kierunkowskazów, następnie ją zawińcie i sprawa jest jasna.

Temat postu:
PostWysłany: Wto 10:58, 05 Lut 2008 
Bywalec
Bywalec

nigdy w życiu nie byłam niczego tak pewna jak tego że na rondzie nie używa się lewego kierunku.
prawo jazdy mam niecałe 1,5 roku i dobrze pamiętam jak na kursie jeden łepek przed rondem włączył lewy kierunek i zaczął na dodatek skręcać w lewo, myślałam że instruktor go udusi, zaczął się drzeć że na rondzie nigdy przenigdy nie używamy lewego kierunku. do końca życia to zapamiętam i nikt mi nie wmówi że jest inaczej. :devil: :devil: :devil:

Temat postu:
PostWysłany: Wto 21:24, 05 Lut 2008 
Administrator
Administrator

Miejscowość: Biłgo
www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1984

Temat postu:
PostWysłany: Wto 22:16, 05 Lut 2008 
Moderator
Moderator

Flower napisał(a):

Zerknij na datę tego postu. Mówiłem, że to się zmieniło niedawno...

Temat postu:
PostWysłany: Śro 21:05, 06 Lut 2008 
Bywalec
Bywalec

JohnnieWalker napisał(a):
Flower napisał(a):

Zerknij na datę tego postu. Mówiłem, że to się zmieniło niedawno...

trafna uwaga JohnnieWalker, post jest z 2004 roku, ja robiłam kurs w 2006, więc jakieś zmiany mogły zajść.

nawet jeśli na dużych rondach używa się lewego kierunku przy zmianie pasa ruchu (za co ręki nie dam sobie uciąć), to temat dotyczy naszego biłgorajskiego mini ronda, na którym lewego kierunku się nie używa. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Temat postu:
PostWysłany: Czw 0:05, 07 Lut 2008 
Specjalista
Specjalista

Miejscowość: Biłgoraj/Kraków
ależ macie spór w doktrynie :)
i choć włączenie się do niego mogłoby się nawet okazać zadaniem intelektualnie dość wyzywającym to jednak praktycznie mimo wszystko chyba nieużytecznym. Bo co mi czy Wam przeszkadza kierowca, który włącza przed wjazdem na rondo lewy kierunkowskaz? Wprowadza Was tym w błąd? bo jesli tak, to ja się zastanawiam kto tu przez przypadek prawo jazdy dostał lub nie powinien dostać go wcale.

Bo dla mnie czy kierowca przed rondem włączy kierunkowskaz (lewy lub prawy) czy nie włączy go wcale nie ma większego znaczenia (jak włączy lewy to się co najwyżej mogę domyślać którym zjazdem zjedzie). Ważne, żeby w pore włączył go przed zjazdem.

to byłam ja, baba za kierownicą :) więc proszę się teraz na mnie nie wyżywać ;)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Szukaj:
Skocz do: